2018-11-21

Imieniny: Zenona i Honoraty

Trzy punkty w Warszawie

by Bartosz Kaluga on Listopad 3, 2013

W sobotę 2 listopada drużyna Szydłowianki Szydłowiec podejmowała na wyjeździe ostatnią w tabeli IV ligi mazowieckiej PKS Radość Warszawa. Na mecz udali się bez kilku podstawowych piłkarzy – m.in. Kamila Czarneckiego, Patryka Czarnoty czy Łukasza Janika. Murowanym faworytem tego spotkania była nasza drużyna, ponieważ Radość z piętnastu ligowych meczów tylko dwukrotnie wywalczyła remis – resztę spotkań przegrała. „Niebiescy” ostatecznie pewnie wygrali, ale strzelanie rozpoczęło się dopiero w drugiej połowie.

Pierwsze czterdzieści pięć było wyrównane. Na boisku nie było widać przepaści – jaką w tabeli dzieli obydwa zespoły. Co ciekawsze, od początku śmiało zaatakowali gospodarze. W ciągu pierwszych dziesięciu minut trzykrotnie stworzyli okazje bramkowe, choć nie potrafili zakończyć tych akcji celnym strzałem na bramkę. Dopiero w 12. minucie meczu pierwszy strzał Szydłowianki – zza pola karnego również niecelnie uderzał Tomasz Turczyk. Ten sam zawodnik siedem minut później znowu był bliski zdobycia gola, ale uderzył w poprzeczkę. W kolejnych minutach znowu inicjatywę przejęli gospodarze, tworząc dwie bardzo groźne sytuacje – najpierw obronił Wieczorek, przy drugiej akcji nasz zespół uratowała poprzeczka.

W drugiej połowie widać było w grze Szydłowianki dużą zmianę. „Niebiescy” mocno ruszyli na bramkę gospodarzy i szybko przyniosło to efekty. W 55. minucie po dośrodkowaniu aktywnego dzisiaj Turczyka bramkę zdobył Błażej Miller. Zawodnik ten, w końcu dostał szansę gry od trenera Koniarczyka od pierwszej minuty. Gości poszli za ciosem permanentnie tworząc okazje. Kolejne bramki wydawały się kwestią czasu. W 68. minucie za zagranie w polu karnym ręką obrońcy Radości – Adamkiewicza sędzia dyktuje rzut karny dla Szydłowianki. Do piłki podszedł Damian Szyszka i pewnie zdobył gola. W 73. minucie drugą bramkę w meczu zdobył Miller po asyście Szyszki. Po zdobyciu trzeciej bramki drużyna nieco spuściła z tonu. Wynik 3:0 dla naszej drużyny odzwierciedla to co działo się na boisku.

PKS Radość Warszawa – Szydłowianka Szydłowiec 0:3 (0:0)

Miller 57′,73′ , Szyszka 68′

Szydłowianka: Wieczorek – Wiatrak (46’P.Janik Ż), Jakubczyk, M.Kobylarczyk, Biela Ż – Szyszka (80’Konopka), Grymuła, Zagórski Ż, Miller, P.Kobylarczyk, (80’Okła) – Turczyk