2021-04-17

Imieniny: Feliksa i Aleksandry

Trwają przygotowania do obchodów rocznicy Powstania Styczniowego

by Marek Sokołowski on Styczeń 13, 2014

W dniu 10 stycznia w Szydłowcu odbyło się spotkanie dotyczące obchodów 151 rocznicy wybuchu  Powstania Styczniowego i organizacji VIII Marszu Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863 roku Szydłowiec-Wąchock.

Na spotkaniu doprecyzowano program marszu oraz przyjęto do realizacji wydanie śpiewnika okolicznościowego związanego z Powstaniem Styczniowym. Śpiewnik ma mieć okładkę laminowaną, 4 kolorową oraz od 36 do 40 stron z pieśniami powstańczymi. Oszacowano koszt wydania 1000 egzemplarzy Śpiewnika na dwa do trzech tysięcy złotych. Są zapewnienia drukarni że Śpiewnik zostanie wydrukowany do 24 stycznia tego roku. Wydawcą ma być Związek Strzelecki.

24 stycznia w Szydłowcu rozpoczną się Centralne Obchody 151 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Będą one kontynuowane w sobotę i niedziele w wielu miejscowościach, między innymi w Suchedniowie, Mircu, Bodzentynie i Wąchocku. W ramach obchodów rocznicy Powstania Styczniowego, organizowany jest wyruszający z Szydłowca już po raz siódmy marsz na trasie Szydłowiec-Kierz Niedźwiedzi-Mirzec-Wąchock.