2019-04-25

Imieniny: Filipa i Pauliny

Trwają przygotowania do kiermaszu wielkanocnego

by Marek Sokołowski on Kwiecień 5, 2014

Kiermasz Wielkanocny jak już informowaliśmy odbędzie się za kilka dni, w Niedzielę Palmową 13 kwietnia. W tym roku, w związku z trwającymi pracami budowlanymi na Rynku Wielkim, stoiska mają być rozstawione w okolicach kościoła parafialnego św.  Zygmunta.

Podczas kiermaszu wystąpią zespoły ludowe: Zespół Rodzinny z Korzyc, Zdziechowianki, Kumosie i Zespół Śpiewaczy z Chustek. Uroczyste otwarcie zaplanowano na godz. 11.50, a o godz. 12 w kościele św. Zygmunta koncelebrowana będzie uroczysta suma na której zaśpiewa Chór Miasta Szydłowca „Gaudium Canti”.

Celem Kiermaszu Wielkanocnego jest kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkiej Nocy, integracja mieszkańców gminy, przybliżenie kultury tradycyjnej i dawnej. Na rynku podczas kiermaszu rozstawione są stoiska z pisankami, palmami wielkanocnymi, stroikami świątecznymi, wyrobami z wikliny, wypiekami domowymi, rękodziełem i ozdobami. Podczas kiermaszu rozstrzygane są również konkursy. Na szydłowieckim rynku będzie można również poświęcić wielkanocne palmy, tutaj bowiem rozpocznie się procesja z palmami do świątyni parafialnej.

Portal Szydłowiecki objął patronat medialny nad organizowanym już po raz dwunasty przez Urząd Miejski Kiermaszem Wielkanocnym.

pat