2022-10-04

Imieniny: Sławomira i Elżbiety

Taneczny wieczór w Zamku

by Marek Sokołowski on Luty 16, 2015 · 1 comment

 W piątek 13 lutego, w sali szydłowieckiego Zamku, odbył się na zakończenie karnawału pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu par tanecznych z Klubu Tańca Towarzyskiego „Zamek”.  Pokaz pod kierownictwem pani Małgorzaty Stefańskiej Kosno, dostarczył wiele tanecznych emocji, zarówno uczestnikom zawodów jak i licznie zgromadzonej publiczności.

Tancerze byli w rożnym wieku, zaczynając od najmłodszych w wieku 4-5 lat, kończąc na tych starszych, 12-14 lat którzy już w pewny sposób zawładnęli parkietem.  Uczestnicy tańczyli w kilku odsłonach z podziałem na kategorie wiekowe, prezentując co rusz inne układy i rodzaje tańca. Był spokojny walc wiedeński ale również żywiołowa cha-cha  Jednak to nie rodzaj tańca był ważny ale  startujący , szczególnie dzieci ,które z miejsca skradły serca wszystkim.

Obserwując tych najmłodszych, widać było duże emocje ale i również zaangażowanie które poprowadzi ich w umiejętność które zaprezentowali już ci starsi. Natomiast starsi w doskonały sposób prezentowali płynność ruchu, wypracowaną postawę, co można uzyskać tylko dzięki solidnym, często wielogodzinnym treningom.

Klub Tańca Towarzyskiego „Zamek” działa nieprzerwanie od 1982 r. przy SCKiS – Zamek w Szydłowcu. Skupia wiele  dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 20 lat. Prowadzi naukę tańców standardowych i latynoamerykańskich dla grup rekreacyjnych, hobby i sportowego tańca towarzyskiego. Wychowankami Klubu są pary amatorskie od klasy E do A.

Tekst i foto: Agnieszka Gawor