2022-10-04

Imieniny: Sławomira i Elżbiety

Szydłowieckie Zygmunty z piaskowcem w tle

by Marek Sokołowski on Marzec 4, 2015

Burmistrz Artur Ludew zaprosił szydłowieckich rzemieślników, do współorganizacji Święta Miasta

Burmistrz Artur Ludew był gościem rzemieślników w cechu Rzemiosł Różnych, na spotkaniu zorganizowanym w sprawie plenerowej wystawy wyrobów z szydłowieckiego piaskowca. Impreza miałaby być zorganizowana w czasie „Szydłowieckich Zygmuntów”, jako jedna z imprez towarzyszących. Pokaz szydłowieckich „wyrobów regionalnych” byłby dodatkową atrakcją dla osób odwiedzających Szydłowiec w majowy weekend i promocja lokalnych wytwórców, szczególnie wyrobów z piaskowca.

W spotkaniu wzięli udział rzemieślnicy: z prezesem Janem Jaworskim z Izby Rzemiosła w Radomiu i starszym Cechu Rzemiosł Różnych Marcinem Pawlakiem oraz przedstawicielem kamieniarzy Krzysztofem Barańskim i przedstawiciele strony samorządowej: burmistrz A. Ludew, naczelnik Justyna Jezierska oraz Sylwia Pietras-Wolska ze Starostwa Powiatowego w Szydłowcu.

Do promocji szydłowieckiego piaskowca mają zostać zaproszeni także przedstawiciele innych organizacji zrzeszających kamieniarzy oraz samorządowcy z gmin, na terenie których funkcjonują zakłady wydobycia i obróbki kamienia.

Szydłowieckie Zygmunty związane od lat z odpustem św. Zygmunta, to dwudniowa impreza mająca za cel integrację społeczności lokalnej i promocję walorów Szydłowca i Ziemi Szydłowieckiej.