2022-07-06

Imieniny: Doroty i Kajetana

Szydłowieckie Zygmunty po raz trzynasty

by Marek Sokołowski on Kwiecień 30, 2015

W czasie Święta Miasta odbędzie szereg imprez, mających na celu promocję Gminy, jak i godną rozrywkę dla mieszkańców i gości, którzy wezmą udział w szydłowieckiej majówce. W pierwszym dniu świętowania, 2 maja o godz. 11, imprezę oficjalnie otworzą władze miasta. Następnie o godz. 12.00 w szydłowieckiej farze św. Zygmunta odprawiona będzie odpustowa Suma ku czci św. Zygmunta.

Po uroczystości w kościele, panowie noszący imię Zygmunt, będą mogli „uwiecznić” się na wspólnej fotografii. w tym czasie zaplanowano także wręczenie „Statuetek szydłowieckich”. To Kolumny z piaskowca z herbem miasta, wykonane przez miejscowych kamieniarzy. Otrzymają je od burmistrza Artura Ludwa, wyróżnione osoby. Ma to związek z wystawą szydłowieckiego piaskowca i promocją wyrobów szydłowieckich rzemieślników, która będzie prezentowana od 9 do 17, na ulicy Radomskiej.

Na scenie na Rynku Wielkim aż do godz. 17.30 koncertować będą laureaci „Sceny dla każdego” i zespół „Alebabki”.

Wieczorem na dziedzińcu szydłowieckiego Zamku, zgrają: o 19 zespól Band Queen, o 20.30 zespół Full Backstone, a 22 zespół Mancheester.

3 maja na Rynku Wielkim uroczystości patriotyczne rozpoczną się o godz. 10.00.  Następnie w kościele św. Zygmunta celebrowana będzie msza święta za Ojczyznę.

Z kolei na placu przy zalewie od 10-18 odbędzie się zlot aut modyfikowanych. A także  o godz. 13.00 otwarty turniej piłki nożnej z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, a o  16.00 start Biegu Zygmuntów.

Tegoroczne Szydłowieckie Zygmunty obchodzone po raz trzynasty, połączone są z obchodami 25 lecia samorządności. Zapraszają na nie: Burmistrz Szydłowca, Rada Miejska i Proboszcz Parafii św. Zygmunta w Szydłowcu.