2021-04-14

Imieniny: Zofii i Jana

Szydłowieckie Wieńcowanie – Dożynki Gminne 2013

by on Sierpień 23, 2013

Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński oraz Rada Miejska w Szydłowcu zapraszają na Szydłowieckie Wieńcowanie – Dożynki Gminne, które odbędą się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika oraz Wojewody Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego.

Dożynki rozpoczną się Mszą Świętą, odprawioną o godzinie 12 w szydłowieckiej farze. Następnie uroczysty korowód dożynkowy, poprowadzony przez Miejską Orkiestrę Dętą pod batutą Henryka Kapturskiego  przejdzie nad zalew. Tam odbędzie się prezentacja wieńców dożynkowych, tradycyjne dzielenie chleba dożynkowego upieczonego z tegorocznych zbiorów. „Szydłowieckie Wieńcowanie” to doskonała okazja do uhonorowania rolników z terenu gminy, jak również wręczenia nagród i wyróżnień w konkursie „Najładniejsza Posesja i Balkon w Gminie Szydłowiec”.

Na scenie zaprezentują się zespoły ludowe: Zespół Rodzinny z Korzyc, „Zdziechowianki” ze Zdziechowa, „Kumosie” z Sadku, Kapela Mirosława Rogali, Zespół „Sąsiadeczki” z Chustek, „Gawędowie” z Wysokiej. Zagra także zespół „Verdis”. Wieczorem wystąpi litewska artystka „KATERINA”Katarzyna Niemyćko. Na zakończenie zabawa dożynkowa z udziałem zespołu „Casino”.

Szydłowieckiemu Wieńcowaniu będzie towarzyszył kiermasz dożynkowy, wesołe miasteczko, gastronomia, ogródek piwny. O godz. 14.00 na boisku Orlik, ul Sportowa rozpocznie się XVI Wakacyjny Turniej Drużyn Osiedlowych.

Organizatorzy: Urząd Miejski w Szydłowcu, Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu Zamek, MODR – Terenowy Zespół Doradców w Szydłowcu, Sołectwa Gminy Szydłowiec.