2022-10-04

Imieniny: Sławomira i Elżbiety

Szydłowieckie pasjonatki zapraszają..

by Marek Sokołowski on Wrzesień 25, 2014

Chcesz nauczyć się robić rękodzielnicze cudeńka, wykorzystując różnorodne technik i narzędzia, przyjdź do Regionalnego Centrum Biblioteczno-Multimedialnego w Szydłowcu, zlokalizowanego przy ulicy Kolejowej 9b. W najbliższe wtorki i piątki odbędzie się łącznie 10 spotkań, które poprowadzą panie skupione w nieformalnej grupie „Szydłowieckie Pasjonatki”. W czasie tych spotkań będą uczyć jak posługiwać się drutami, szydełkiem, wykonywać biżuterię korzystając choćby ze starych guzików, czy innego rodzaju przedmiotów z recyklingu.

Przedstawione zostaną takie techniki jak orgiami, kanzashi ( to japońska sztuka zdobienia włosów przy pomocy tasiemek i ozdób), decoupage (ozdabianie przedmiotów metodą serwetkową), czy wiklina papierowa. Jedna z pań z grupy Szydłowieckich Pasjonatek Joanna Mikołajczyk powiedziała nam, że realizacja projektu 10 spotkań, jest możliwa dzięki pozyskaniu finansowania w wysokości 4 tysięcy złotych z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich,. Pieniądze wykorzystane będą na zakup potrzebnych w szkoleniu materiałów.

Panie maja nadzieję, że po realizacji projektu zorganizowana będzie wystawa prac i zorganizowana folklorystyczna wycieczka np. dla prowadzących kursy pań.

Pierwsze spotkanie już 30 września o godz. 16.