2022-07-04

Imieniny: Marii i Stanisławy

Szydłowieckie Dni Profilaktyki

by Bartosz Kaluga on Czerwiec 2, 2016

W dniu 1 czerwca br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu wspólnie z Urzędem Miasta, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną i Strażą Pożarną w Szydłowcu przygotowali Szydłowieckie Dni Profilaktyki, które połączone zostały z obchodami Dnia Dziecka.

Tegoroczne Szydłowieckie Dni Profilaktyki rozpoczęły się o godz. 10.00 na Rynku Wielkim w Szydłowcu symbolicznym przekazaniem przez Burmistrza Szydłowca Artura Ludwa klucza do bram miasta dla dzieci w dniu  ich święta. Pierwsza część  obchodów święta dziecka była dedykowana dla najmłodszych  naszych pociech. Muzyka, barwne stroje dzieciaków, połączone z  występami wypełniły szydłowiecki rynek. W dalszej części happeningu zaprezentowały się grupy taneczne reprezentujące szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne z Szydłowca oraz powiatu szydłowieckiego. Młodzi tancerze z dziewięciu szkół wykonali dowolnie przez siebie przygotowane piękne układy taneczne. Występy na scenie młodych artystów  z wielkim zainteresowaniem obejrzeli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu szydłowieckiego prezentując przy tym transparenty z hasłami profilaktycznymi. Ponadto podczas całej imprezy można było oglądać policyjne radiowozy, wozy strażackie  i przymierzać stroje służbowe. Niecodzienny pokaz ratownictwa drogowego zaprezentowali szydłowieccy strażacy demonstrując udzielanie pomocy kierowcy, który został uwięziony w pojeździe podczas wypadku drogowego.

W trakcie zabawy na Rynku Wielkim, na scenie odczytana została Odezwa Społeczności PAT oraz odśpiewany hymn PaT. Wszyscy  zebrani wokół szydłowieckiego ratusza włączyli się w „Zryw Wolnych Serc” wybijając wspólnie rytm serc wolnych od uzależnień.

Tegorocznymi organizatorami Dnia Dziecka i Szydłowieckich Dni Profilaktyki byli: Urząd Miejski w Szydłowcu, Powiat Szydłowiecki, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna, Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu przy współpracy z GKRPAiPN z Szydłowca, Chlewisk, Jastrzębia, Orońska i Mirowa oraz Nauczycielami, Pedagogami i Psychologami lokalnych placówek oświatowych.

sierż. Marlena Skórkiewicz