2022-05-17

Imieniny: Marka i Elżbiety

Szydłowiecki producent placów zabaw na targach GaLaBau w Niemczech

by Bartosz Kaluga on Październik 6, 2014

Pracownicy producenta placów zabaw Comes, od lewej: Przemysław Jakowienko, Piotr Sokołowski, Marta Kosno

W dniach 17- 20 września 2014 r. w Centrum Targów w Norymberdze (Messezentrum Nürnberg) odbyły się Targi GaLaBau 2014 ze specjalistycznym działami PLAYGROUND i Deutsche Golfplatztage (Niemieckie Dni Pól Golfowych), w których uczestniczył szydłowiecki producent placów zabaw, spółka Comes Sokołowscy.

W Norymberdze co dwa lata odbywają się największe w Europie Targi Zieleni Urbanistycznej i Wolnych Przestrzeni. We wrześniowej edycji Targów wzięło ponad 1150 wystawców. Około 20 procent z nich zaprezentowało urządzenia na place zabaw i umeblowanie przestrzeni urbanistycznej. W Targach brały udział firmy z branży placów zabaw, pochodzące z Niemiec, Czech, Słowacji, Polski, Ukrainy czy Japonii. Targi GaLaBau są niejako wyznacznikiem trendów i wciąż umacniają swoją czołową pozycję międzynarodowych targów.

Zwiedzający  mogli podziwiać nowe wzory i najnowsze trendy wśród licznych ofert urządzeń placów zabaw, siłowni zewnętrznych, wodnych placów zabaw czy urządzeń komunalnych i oświetlenia miejsc wypoczynku. Ciekawe aranżacje stoisk zachęcały do wypróbowania urządzeń. Wszystko to stanowiło z pewnością cenny bodziec do przemyśleń i inspirację do pomyślnego rozwoju naszej produkcji urządzeń placów zabaw.

Targi odwiedziło ponad 60.000 zwiedzających- zaproszonych zarówno przez organizatora jak i przez wystawców.

Marta Kosno – Architekt Krajobrazu Comes

www.comes.pl