2022-05-17

Imieniny: Marka i Elżbiety

Szydłowiecki akcent na Akademickich Mistrzostwach Polski

by Bartosz Kaluga on Czerwiec 8, 2016

Podczas turnieju Strefy C Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej obecny był szydłowiecki akcent.

W finale turnieju spotkały się duety: Maciej Szymczyk (Pochodzący z Szydłowca) i Bartłomiej Malec (Mistrz Europy młodzieżowców do lat 18) oraz Kamil Maruszczyk i Adam Smolarczyk.

W drodze do finału „nasza” drużyna musiała stoczyć pojedynki z rywalami, którzy łatwo nie odpuszczali. Panowie jednak dali z siebie wszystko i zwyciężając kolejne etapy turnieju doszli do finałowego pojedynku.

„Szymczyk prezentował się dobrze lub bardzo dobrze, nie tylko dzięki wystawom czy wskazówkom partnera, ale po prostu czując się coraz pewniej u jego boku. Czasem ich zachowanie było tyleż zabawne, co ujmujące:
– Moja wina! – żałował po przegranej akcji Maciej.
– No, coś ty, moja! – przekonywał Bartłomiej.” – czytamy na stronie sportkrakowki.pl

W finałowym starciu ekipa reprezentująca Katolicki Uniwersytet Lubelski musiała niestety uznać wyższość przeciwnika.  Po 3 setach (18:21, 21:13, 21:19) Szymczyk i Malec uplasowali się na 2 miejscu podium turnieju półfinałowego Akademickich Mistrzostw Polski i możemy śmiało powiedzieć, że jest to duży sukces!

Drużyna dziękuje wszystkim, którzy okazali swoje wsparcie podczas przygotowań. Podziękowania dla: Burmistrza Szydłowca Pana Artura Ludwa i Ciepłowni Miejskiej w Szydłowcu, Pana Andrzeja Jarzyńskiego i Pana Roberta Górlickiego oraz firm: Jarbur, ACS Elektronik, COMES Sokołowscy.