2019-04-26

Imieniny: Jana i Juliusza

Szydłowiecka Noc Profilaktyki

by Bartosz Kaluga on Czerwiec 18, 2013

ODEZWA SPOŁECZNOŚCI PaT

do wszystkich pokoleń, grup zawodowych i społecznych

Społeczność programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” zaprasza Państwa do ogólnopolskiego zrywu wzmocnienia twórczej profilaktyki. Wykonajmy przez 60 sekund wspólny gest na rynkach i placach miast i miasteczek, wielkich aglomeracji i maleńkich wsi – każdy na miarę swoich możliwości – razem – we wspólnocie obywatelskiej i społecznej – w tym samym czasie w całym kraju – 22 czerwca 2013 roku punktualnie o godz. 16.00.
Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm. Rytm WOLNYCH SERC. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami. Tylko 60 sekund. Tak niewiele, a znaczyć będzie tak bardzo dużo.
Zaprośmy to tego gestu wszystkich tam gdzie mieszkamy, w sobotnie, czerwcowe popołudnie, by zjednoczył się cały kraj w trosce o to, aby narkotyki, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia. W trosce o to, by dzieci, młodzież i dorośli byli tak bardzo razem i tak bardzo prawdziwi w tak ważnej sprawie.
W imieniu społeczności PaT
insp. Grzegorz Jach
Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji
ds. promocji bezpieczeństwa publicznego.

W związku odezwą Społeczności PaT Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu zaprasza Państwa do wzięcia aktywnego udziału w „Szydłowieckiej Nocy Profilaktyki” organizowanej w dniu 22 czerwca 2013 roku na Rynku Wielkim w Szydłowcu. Początek imprezy o godzinie 15.50.

W programie spotkania między innymi:

– 15:50 otwarcie imprezy połączone z odegraniem hymnu społeczności PaT i odczytaniem odezwy do wszystkich pokoleń grup zawodowych i społecznych.

– 16:00 wspólne wybijanie gestu „Rytm WOLNYCH SERC”

– 16:20 pokaz premierowych spektakli profilaktycznych z finału V Przeglądu Małych Form Teatralnych w Szydłowcu oraz występ zespołu rockowego z Radomia PRESS THE BUTTON

Zapraszamy do wzięcia udział w akcji