2019-04-20

Imieniny: Wiktora i Tymoteusza

Szydłowieccy policjanci zatrzymali sprawców włamania do kościoła św. Zygmunta

by Bartosz Kaluga on Styczeń 10, 2014

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu zatrzymali sprawców włamania do kościoła p.w. św. Zygmunta w Szydłowcu. Wśród zatrzymanych była również kobieta.  Trzem osobom z czterech zatrzymanych policjanci przedstawili zarzut dokonania kradzieży z włamaniem, natomiast prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Teraz  podejrzanym w sprawie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło  w nocy z 6 na 7 stycznia 2014 roku w Szydłowcu, gdzie sprawcy po  uprzednim wybiciu szyby okiennej przy głównym ołtarzu i wykorzystaniu drabiny weszli do wnętrza kościoła świętego Zygmunta, skąd skradli figurkę aniołka z pozytywk w której  znajdowały się pieniądze w bilonie. Podczas włamania zniszczeniu uległa również płaskorzeźba w zabytkowym ołtarzu.

Po uzyskaniu informacji o włamaniu dyżurny niezwłocznie skierował policjantów celem zabezpieczenia miejsca zdarzenia i realizacji czynności procesowych. Jeszcze tego samego dnia policjanci  zatrzymali i osadzili w policyjnym areszcie trzy osoby mające związek z zaistniałym zdarzeniem. Wśród nich  była również kobieta. Następnego dnia został  zatrzymany czwarty mężczyzna. Sprawcy włamania  to mieszkańcy Szydłowca w wieku od 42 do 44 lat. W czwartek (09.01.2014) policjanci trójce zatrzymanych, w tym również kobiecie przedstawili zarzut dokonania  kradzieży  z włamaniem . Wobec zatrzymanych prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Teraz podejrzanym tej w sprawie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp.szt. Dariusz Gawęda