2022-10-05

Imieniny: Feliksa i Leonarda

Szydłowieccy karatecy w Szwecji

by Marek Sokołowski on Październik 21, 2015

Członkowie Kyokushin Karate Matsushima Polska „MUSHIN” Honbu Dojo Szydłowiec, w składzie sensei Robert Wyciszkiewicz, sempai Jakub Wyciszkiewicz i Andżelika Magda oraz sempai Mirosław Jurowczyk i Marek Żukowski z ośrodka szkoleniowego w Wasilkowie, uczestniczyli w 9 Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin IKO Matsushima w Lund w Szwecji.

Udział w mistrzostwach które odbyły się od 16 do 19 października 2015 roku,to okres ciężkiej pracy. W piątek odbyło się w seminarium sędziowskie prowadzone przez Kancho Yoshikazu Matsushimę 9 Dan. Następnie udział w światowym zebraniu organizacji IKO Matsushima, na którym między innymi poruszane były sprawy związane z przyszłorocznymi Mistrzostwami Świata Karate Kyokushin, które odbędą się 26 i 27 listopada 2016 roku w Japonii. Sobota, to z kolei dzień sędziowania walk, w których również Polska miała swój udział. Niestety sempai Mirosław Jurowczyk przegrał swój pojedynek przez wskazanie sędziów. Dzień zakończyła Sayonara.

W niedzielę w godzinach dopołudniowych uczestnictwo w europejskim zebraniu organizacji IKO Matsushima, na którym dokonaliśmy wyboru władz, ustaliliśmy termin i miejsce przyszłorocznego europejskiego obozu szkoleniowego oraz następnych Mistrzostw Europy. O godzinie 15, 00 uczestniczyliśmy w seminarium szkoleniowym prowadzonym przez Kancho Matsushimę, po którym odbył się egzamin na kolejne stopnie mistrzowskie Dan. Egzamin na 6 Dan pomyślnie złożył shihan Roman Kucfir obecnie Branch Chief UK. Serdecznie gratulujemy!!!  Czas mistrzostwa, to miejsce spotkań ze swoimi przyjaciółmi ze świata. Czas rozmów, wspomnień, planów na przyszłość oraz wymiany doświadczeń. To miejsce, gdzie nie gości polityka i żadne uprzedzenia, jak również nie prowadzi się rozmów o konfliktach militarnych. Zgodnie z zamierzeniami Sosai Oyamy, poprzez uprawianie Karate Kyokushin, mamy dążyć do pokoju na świecie.

Robert Wyciszkiewicz – Kyokushin Matsushima OSU