2022-09-30

Imieniny: Urbana i Augusta

Szydłowieccy Karatecy w Danii

by Bartosz Kaluga on Kwiecień 16, 2015

W dniu 12 kwietnia 2015 roku karatecy z Kyokushin Karate Matsushima Polska „MUSHIN” Honbu Dojo Szydłowiec w składzie sensei Robert Wyciszkiewicz, sempai Jakub Wyciszkiewicz i sempai Andżelika Magda uczestniczyli w seminarium szkoleniowym w Farum w Danii. Prowadzącym seminarium był Kancho Yoshikazu Matsushima – 9 Dan, Prezydent International Organization Kyokushinkaikan I.K.O. Matsushima Honbu.

Kancho Yoshikazu Matsushima urodził się 23 kwietnia 1947 roku. W 1965 roku rozpoczął trening Karate Kyokushin w dojo Ikebukuro w Tokio, pod okiem sosai Masutatsu Oyama. Od ponad 40 lat niezłomnie szkoli, naucza i promuje Karate Kyokushin na całym świecie poprzez występy w programach telewizyjnych i radiowych,  wywiady w gazetach, filmach instruktażowych  oraz udział w pokazach karate. Zdjęcia wykonywanych przez Yoshikazu Matsushima technik karate, zostały wykorzystane, jako instruktaż w napisanej przez sosai Masutatsu Oyama książce „Advanced Karate”.

W 1998 roku Yoshikazu Matsushima stanął na czele Międzynarodowej Organizacji Karate: International Karate Organization Kyokushinkaikan – I.K.O. Matsushima Honbu, kontynuując dzieło sosai Masutatsu Oyama.

Seminarium to czas, w którym oprócz treningu spotykamy się ze swoimi przyjaciółmi z różnych krajów zjednoczonych w duchu Karate Kyokushin i skupionych wokół osoby Kancho Yoshikazu Matsushima. To czas na rozmowy, wspomnienia i snucie planów na najbliższą przyszłość. Dla sempai Jakuba Wyciszkiewicza i Andżeliki Magdy, to również wspaniała okazja i zaszczyt osobistego poznania, jak również uczestnictwa w prowadzonym przez szefa naszej organizacji Kancho Yoshikazu Matsushima treningu.                                                                                                OSU !!!