2022-07-04

Imieniny: Marii i Stanisławy

Szydłowiec zacznie korzystać z Alertownika?

by Bartosz Kaluga on Marzec 16, 2016

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, która obyła się 14 marca w szydłowieckim zamku Burmistrz Szydłowca Artur Ludew wspominał o planach związanych z mobilną aplikacją „Alertownik”.

Aplikacja jest bardzo prosta w użyciu i umożliwia szybki przesył informacji. W naszym mieście byłaby to idealna opcja do komunikacji między mieszkańcami i Urzędem Miejskim.

Jak czytamy na stronie producenta dzięki aplikacji możemy:

  • informować o nieprzewidzianych sytuacjach w twoim otoczeniu – nie działa sygnalizacja świetlna, a może nie przyjechał (kolejny) autobus czy tramwaj?
  • uprzedzać innych mieszkańców o utrudnieniach – dzięki tobie ominą kolizję lub korek,
  • zgłaszać sytuacje niebezpieczne – jak poważny wypadek, dziura w drodze czy powalone drzewo,
  • dzielić się tym, co denerwuje cię w twojej okolicy – jak brak przejścia lub świateł dla pieszych, uszkodzony chodnik czy bałagan w parku,
  • informować o swoich inicjatywach – organizujesz piknik nad rzeką albo chcesz pomóc schronisku dla zwierząt? Napisz o tym w Alertowniku – zyskaj pomoc innych i zachęć do współpracy swój urząd miasta czy gminy.

Tego typu aplikacja może bardzo dobrze sprawdzić się w naszym mieście. Mieszkańcy Szydłowca będą mogli szybko i bezproblemowo zgłosić wszelkiego rodzaju niepokojące ich sprawy. Przykładowym zgłoszeniem bez wątpienia mogłyby być dzikie wysypiska śmieci, o których niedawno pisaliśmy (Dzikie wysypiska w centrum miasta).