2019-04-26

Imieniny: Jana i Juliusza

Szydłowiec na trasie nielegalnego wyścigu Gumball 3000!

by Bartosz Kaluga on Maj 23, 2013 · 2 komentarze

Wyścig Gumball 3000 jest międzynarodowym rajdem samochodowym organizowanym nieprzerwanie od 1999 roku. Co roku uczestnicy rajdu mają do pokonania ok. 5000 km, czyli 3000 mil (stąd nazwa wyścigu) po otwartym drogach publicznych. Imprezie bacznie przyglądają się policjanci poszczególnych krajów, ponieważ powszechne jest łamanie przepisów drogowych przez uczestników – szczególnie przekraczanie dozwolonej prędkości.

Na trasie Gumball 3000 zobaczymy takie perełki motoryzacji jak Ferrari Laferrari, Lamborghini Aventador, Mercedes McLaren SLR czy Ultima GTR Rebellio.

W wyścigu biorą udział wielkie osobistości ze świata kina, muzyki, biznesu oraz celebryci z całego świata. Warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w imprezie – oprócz faktu posiadania kultowego samochodu – jest uiszczenie wpisowego w wysokości ok. 100 tys. USD… W tegorocznej edycji biorą udział m.in. Adrien Brody (gwiazda Hollywood, m.in. odtwórca roli Władysława Szpilmana w filmie „Pianista”), Jason Statham (aktor, odtwórca ról w takich hitach jak „Transporter” czy „Szybcy i Wściekli 6”), David Hasselhoff (odtwórca głównych ról w takich telewizyjnych produkcjach jak „Słoneczny patrol” i „Nieustraszony”, Tony Hawk (legenda światowego skateboardingu), EVE (amerykańska raperka i aktorka), muzycy zespołu Cypress Hill oraz Robert Burneika (strongman znany w Polsce jako „Hardkorowy Koksu”).

Wyjazd pierwszych super-aut z Warszawy planowany jest między 9.00 a 10.00. Następnie drogą krajową nr 7 pomkną w kierunku Krakowa. Przyjazd pierwszych bolidów do stolicy Małopolski spodziewany jest już od 13.00. I właśnie w tych godzinach w czwartek 23 maja należy spodziewać się tych magicznych aut na „szydłowieckim” odcinku „siódemki” – od Orońska po Barak.

Przebieg trasy można śledzić na serwisie http://gumball.rawnet.com/