2021-04-11

Imieniny: Dominika i Pankracego

Szydłowiec na szlaku Prezydenta

by Marek Sokołowski on Listopad 18, 2013

W najbliższy czwartek 21 listopada jak już informowaliśmy, Szydłowiec znajdzie się na trasie podróży prezydenta Bronisława Komorowskiego. W spotkaniu z Głową Państwa będzie mogło uczestniczyć ponad 200 wytypowanych osób z kręgów samorządowych, gospodarczych, oświatowych, a także młodzież szkolna, przedstawiciele instytucji i stowarzyszeń.

Przyjazd Prezydenta spodziewany jest około godz. 10. Najpierw ma zwiedzić miasto, a następnie spotkać się z przedstawicielami miasta w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego. Tutaj ma go powitać starosta Włodzimierz Górlicki, a burmistrz Andrzej Jarzyński zapoznać z programem odnowy zabytkowych obiektów i przestrzeni publicznej Szydłowca, prowadzonej w ramach programu poprawy funkcjonalności i dostępności infrastruktury kulturalnej i turystycznej dla mieszkańców Mazowsza. Spotkanie zwieńczą krótkie rozmowy Prezydenta z przedstawicielami różnych grup społecznych. Po spotkaniu w Szydłowcu jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się Prezydent ma odwiedzić jeszcze Radom i Warkę.

Wizyta sama w sobie nie ma charakteru konkretnego, biorąc jednak zainteresowanie mediów może przyczyni się chociaż do większej rozpoznawalności zabytków Szydłowca. Szydłowiec bowiem – co tu dużo mówić – dla przeciętnego mieszkańca Warszawy czy Polski, kojarzy się nadal z piaskowcem, a nie z zabytkami i z Kielecczyzną i Mazowszem, w którym to województwie administracyjnie miasto znajduje się od 15 lat.