2022-07-07

Imieniny: Emila i Cyryla

Szydłowiec na szlaku nawiedzenia znaków ŚDM

by Marek Sokołowski on Kwiecień 10, 2015

Krzyż i Ikona Matki Bożej odwiedziły najpierw szkoły w Szydłowcu: ZS im. Jana Pawła II z ul. Wschodniej, ZSO im. H. Sienkiewicza z Zamkowej, PG nr 2 im. Kopernika z Folwarcznej i ZS im. KOP z Kościuszki. O godzinie szesnastej procesja młodzieży przybyłej wraz ze swymi kapłanami z parafii z dekanatu szydłowieckiego, wyruszyła sprzed kościoła Narodzenia NMP w Szydłówku. Przeszła następnie ulicami: Jastrzębską i Radomską do Rynku Wielkiego.

Nieco po godz. 17 na południowej pierzei Rynku Wielkiego, gdzie była ustawiona scena, rozpoczął się Apel Młodych. Na powitanie przemówił ks. Adrian Jakubik „Człowiek młody zawsze potrzebuje serca otwartego na krzyż. Jego obecność, to wielkie wydarzenie dla całego miasta. Być może już ono nie powtórzy się po raz drugi – mówił ksiądz Adrian, koordynator przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w dekanatach szydłowieckim i wierzbickim.

Pod sceną następnie rozpoczęły się tańce integracyjne. Śpiewała i tańczyła młodzież, i wolontariusze. Do radosnej zabawy przyłączyli się także mieszkańcy, przechodnie i całe rodziny. Tę część uroczystości poprowadził Przemysław Duda, prezes Strefy JP2 Centrum Młodych.

W przywitaniu krzyża uczestniczył ksiądz biskup Piotr Turzyński, biskup pomocniczy diecezji radomskiej. Świadectwo odkrytej w swoim życiu miłości Chrystusa przedstawił Dariusz Kowalski, aktor teatralny z Łodzi. Mówił wzruszony jak zmieniało się jego życie oraz rodziny, gdy zaufał i powierzył je Bogu. W spotkaniu na Rynku uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Szydłowieckiego i Miasta i Gminy Szydłowiec: przewodnicząca Rady Powiatu Anita Gołosz, wicestarosta Roman Woźniak i burmistrz Artur Ludew.