2018-11-16

Imieniny: Olimpii i Łazarza

Szydłowianki marsz w górę tabeli!

by Bartosz Kaluga on Październik 2, 2013

W ubiegły weekend drużyna Szydłowianki Szydłowiec walczyła na własnym stadionie o kolejne ligowe punkty. Tym razem przeciwnikiem „Niebieskich” była ekipa Wilgi Garwolin. Podopieczni Andrzeja Koniarczyka podeszli do tego meczu bardzo skoncentrowani i zmotywowani, co pozwoliło pokonać zespół gości 1:0.

Jak napisaliśmy powyżej, najwidoczniej trener Koniarczyk mocno zmotywował swoich piłkarzy przed tym spotkaniem. Pierwsze czterdzieści pięć minut to istna dominacja Szydłowianki. Dogodnych sytuacji nie brakowało, a brak bramek w tym czasie to wynik słabej skuteczności bądź dobrej postawy bramkarza gości – Nurzyńskiego. Swoje okazje mieli między innym Kamil Czarnecki, Paweł Kobylarczyk czy Daniel Grymuła. Kiedy wydawało się że „zaczarowanej” bramki Wilgi nie uda się zdobyć w tej połowie, na dwie minuty przed jej końcem sędzia podyktował rzut wolny dla gospodarzy. Do piłki podszedł najskuteczniejszy piłkarz Szydłowianki w tym sezonie – Kamil Czarnecki, i pięknym strzałem z dwudziestu pięciu metrów pokonał Nurzyńskiego. Warto zaznaczyć, że pierwsza połowa przyniosła również straty – bardzo źle wyglądającą kontuzję barku odniósł Łukasz Janik. Uraz prawdopodobnie wykluczy Janika z najbliższych spotkań.

W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił, tzn. nadal przewaga była po stronie Szydłowianki. Jednak uczciwie trzeba przyznać że coraz śmielej poczynali sobie piłkarze z Garwolina – dlatego też także nasza defensywa miała się czym wykazać w tym meczu. Kwartet Drożdżał – Jakubczyk – Kobylarczyk – Biela współpracował bez zarzutów. Z groźniejszych akcji gospodarzy warto wyróżnić strzał Czarneckiego w 57 minucie – kiedy piłka został jakimś cudem wybita tuż przy linii bramkowej, oraz mocne uderzenie Turczyka z 70 minuty – które również świetnie wybronił Nurzyński (z pewnością jeden z najlepszych piłkarzy sobotniego meczu). Ostatecznie w drugiej połowie bramki nie padły, a nasza drużyna mogła się cieszyć z pierwszego od siedmiu spotkań zwycięstwa na własnym stadionie.

Szydłowianka Szydłowiec – Wilga Garwolin 1:0 (1:0)

Szydłowianka: Wieczorek – Drożdżał(Ż), Jakubczyk, M.Kobylarczyk, Biela – Ł.Janik (45’Turczyk(Ż)), Czarnota, Grymuła(Ż), Miller (66′ Szyszka), P.Kobylarczyk – Czarnecki (90’Wiatrak)

Po zwycięstwie nad Wilgą drużyna Szydłowianki awansowała na 5. pozycję. Najbliższy mecz „Niebiescy” rozegrają już 6 października – będzie to wyjazdowe spotkanie z Okęciem w Warszawie.