2018-11-17

Imieniny: Gracjana i Bogusława

Szydłowianka Szydłowiec z jednym punktem.

by Marek Sokołowski on Maj 27, 2013

W sobotę 25 maja nasza drużyna zremisowała w Jazgarzewie z miejscową Spartą 2:2. Biorąc pod uwagę fakt, że nasza drużyna grała bez kilku podstawowych graczy i przede wszystkim z drużyną wyżej notowaną w tabeli – to wywalczenie punktu na trudnym terenie można uznać za co najmniej niezły wynik.

Pierwsza połowa należała do gospodarzy, którzy stworzyli więcej okazji bramkowych pod bramką rywali. Jednak to goście objęli prowadzenie w 17 minucie po celnym strzale z główki Błażej Millera. I choć cały czas Sparta potrafiła sobie wypracować okazje – mniej lub bardziej dogodne – to do przerwy wynik nie uległ zmianie.
Sparta na drugą połowę wyszła mocno skoncentrowana i zdeterminowana by wyrównać, co przyniosło efekt już pięć minut po wznowieniu. Bramka ta ewidentnie podcięła skrzydła inteligentnie broniącej się drużynie Szydłowianki – w której szeregi wkradł się chaos i niepotrzebne nerwy. Problemy naszej drużyny wykorzystała Sparta która w 73 minucie wychodzi na prowadzenie. Wtedy niespodziewanie do gry wrócili „Niebiescy”, którzy w 81 minucie zdołali wyrównać, dzięki bramce Łaciaka – który pojawił się na boisku kilka minut wcześniej. Wynik nie uległ już zmianie.

SPARTA JAZGARZEW – SZYDŁOWIANKA SZYDŁOWIEC 2:2 (0:1)
Dąbrowski 50, Kacprzak 73 – Miller 17, Łaciak 81

Szydłowianka: Furman – Suwara, S. Jakubczyk, M. Kobylarczyk, P. Janik, Okła, Drożdżał, Grymuła, Konopka, Miller, Ł. Janik

Zmiany:
52′ Miller → Szyszka
55′ P. Janik → Wiatrak
67′ Okła → Zagórski
79′ M. Kobylarczyk → Łaciak