2021-04-17

Imieniny: Feliksa i Aleksandry

Szydło-IMPREZA na Rynku

by pa pa on Czerwiec 24, 2013

W niedziele 23 czerwca na Rynku Wielkim w Szydłowcu, odbyła się jedna z pierwszych imprez plenerowych w ramach projektu „Wyszło Szydło”. W godzinach popołudniowych przed sceną ustawioną koła Ratusza zebrała się grupa maluchów wraz z rodzicami aby obejrzeć teatrzyk.  Dzieci z zaciekawionymi spojrzeniami obserwowały kukiełki (kozy oraz wilka) oraz świetnie odgrywającą swą rolę aktorkę.

Po teatrzyku nastąpił czas na zabawę w rytmie muzyki. Animatorzy wraz z dziećmi głośno śpiewali, tańczyli. Wprowadzali doskonały nastrój nie tylko dla najmłodszej ale i dla starszej widowni. O godzinie 20:00 rozpoczęła się impreza folkowa dla dorosłych którzy z widoczną  przyjemnością dali się wciągnąć w rytm folkowej muzyki. Z dużym zaangażowaniem słuchali pomysłów tanecznych udzielanych przez prowadzacych zabawę. Szydło Tany bo tak nazwaną tę imprezę plenerową, animowała Kasia Żytomirska z zespołem , Piotr Zgorzelski oraz kapela PKP Raducz. Była to pierwsza rezydencja w ramach tego projektu poprowadzona przez Centrum Myśli Jana Pawła II z Warszawy.

Dla przypomnienia projekt Wyszło Szydło- Muzyka/Taniec /Fotografia realizowany jest przez Centrum Kultury i Sztuki oraz Centrum Myśli Jana Pawła II, we współpracy z miejscowymi instytucjami kultury. To dwa tygodnie (17-30.06) działań kulturalnych: muzycznych, tanecznych i fotograficznych.

W ramach projektu  odbywać się będą warsztaty: śpiewu, instrumentalne, gitarowe i fotograficzne; potańcówka, koncert i wystawa zdjęć. Warto skorzystać z tej ciekawej, kulturalnej propozycji.