2022-08-14

Imieniny: Albina i Nikodema

Szukamy najładniejszej dekoracji świątecznej w gminie Szydłowiec

by Marek Sokołowski on Grudzień 17, 2015

Boże Narodzenie 2015

Burmistrz Szydłowca Artur Ludew na początku grudnia ogłosił konkurs na „Najładniejszą dekorację świąteczną w gminie Szydłowiec”. Informacja o tym wydarzeniu ukazała się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego. Do 22 grudnia jak czytamy w komunikacie, można składać karty zgłoszenia do Wydziału Informacji i Promocji. Cel konkursu został szczytnie opisany, jako propagowanie zwyczaju oświetlania i ozdabiania świątecznymi dekoracjami posesji, fasad budynków, witryn, okien i balkonów.  Minęło ponad dwa tygodnie i  dziś 17 grudnia nocny krajobraz Szydłowca, praktycznie jest bez dekoracji.

Urząd Miejski bardzo się postarał, zawieszając standardową lekko już nie sprawną iluminację z życzeniami na tzw Gołębniku wieży ratuszowej. Drugą iluminację można zauważyć na budynku Starostwa. Ta także bez zmian zawieszana jest od kilku lat. Jednak przy iluminowanym Ratuszu i zdobiącej Rynek choince, Starostwo wygląda jak ubogi krewny schowany za świerkami, oświetlonymi lampami sodowymi, z których niektóre wymagają wymiany. Trzeci motyw można zauważyć na budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Świetlną iluminację błyskającą płomieniami, które gaszą strażacy i napis Wesołych Świąt. Skojarzyć to można z każdym świętem. Przynajmniej tutaj jednak coś nowego. Kilka nieśmiałych dekoracji witrynowych, a tak póki co jednak dekoracyjne pustki. Tylko apteka Pod Kościołem, błyszczy elegancką Gwiazdą Betlejemska, ze spadającymi soplami.

Miejmy nadzieje, że w terenie jest lepiej, a przynajmniej będzie lepiej w czasie Świąt Bożego narodzenia i komisja konkursowa będzie miała co robić 28 grudnia. Sądzę że wszystkiemu winien ciepły grudzień, bo jak tu robić dekoracje jak śniegu nie ma i plus 7 na dworze.

Póki co najwięcej szans na wygraną ma wystawa świecących reniferów na sprzedaż z ulicy Spółdzielczej, o ile ten handlowiec do Świąt  towaru nie wyprzeda, a wcześniej jeszcze złoży w stosownym Wydziale „kartę zgłoszenia” ;).

Prosimy o pomoc! Szukajmy razem najładniejszej dekoracji świątecznej w gminie Szydłowiec. Liczymy na zdjęcia.