2021-04-12

Imieniny: Roberta i Serwacego

Szkolenie Latarnik

by Bartosz Kaluga on Kwiecień 29, 2014

szkolenie komputerowe latarnik szydlowiec

24 i 29 kwietnia 2014 r. w Regionalnym Centrum Biblioteczno-Multimedialnym SCKiS-Zamek odbyły się 3 szkolenia dla osób 50+ w ramach projektu Polska Cyfrowa Równych Szans. Szkolenia prowadziła Monika Krześniak z Gminnej Biblioteki Publicznej w Przyłęku – Latarnik projektu. W szkoleniu wzięło udział 26 osób.

Szkolenie obejmowało różne zagadnienia w zależności od stopnia umiejętności kursantów. Uczestnicy dowiedzieli się jak włączyć i wyłączyć komputer, jak używać klawiatury i myszki, w jaki sposób pisać polskie litery, jak wyszukiwać informacje w internecie i jak posługiwać się przeglądarką internetową, jak zaplanować podróż. Zapoznali się z działaniem i obsługą programu MS Word, a w nim omawiali m.in: tworzenie dokumentów, kopiowanie i edycję tekstu, formatowanie tekstu i edycję strony, zapisywanie dokumentów, tworzenie i edycję tabel.

W odpowiedzi na wciąż rosnące zapotrzebowanie i zainteresowanie kursami, 20 czerwca zostanie zorganizowane jeszcze jedno szkolenie dla 2 grup osób.

Pierwsza grupa zapozna się z tajnikami edycji zdjęć oraz w jaki sposób „zrzucić” je na komputer z aparatu fotograficznego lub telefonu (te osoby proszone są o przyniesienie na zajęcia kabla wraz urządzeniem na którym są zdjęcia), druga grupa zgłębi tajniki bankowości elektronicznej.

Zapisy przyjmowane są do 17 czerwca (lub do wyczerpania miejsc) telefonicznie pod nr 48 326 23 13 lub osobiście w Regionalnym Centrum Biblioteczno-Multimedialnym SCKiS-Zamek, ul. Kolejowa 9b.

Monika Pawłowska-Szymkiewicz

Regionalne Centrum Biblioteczno-Multimedialne SCKiS-Zamek