2022-05-24

Imieniny: Łucji i Wilhelma

Szczypiornistki z „Sobieskiego” górą!

by Marek Sokołowski on Listopad 4, 2015

W Mirowie 30 października odbyły się zawody w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców na szczeblu powiatowym. Dziewczęta, które na co dzień są uczennicami klasy VI sportowej PSP nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu, po zaciętej walce w zawodach tych zdobyły pierwsze miejsce. Nie przegrywając żadnego meczu, zdobyły największą liczbę punktów i awansowały do kolejnego etapu. Na kolejnym szczeblu, będą reprezentowały powiat szydłowiecki w zmaganiach międzypowiatowych.

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Natalia Celi, Natalia Gos, Klaudia Szcześniak, Natalia Przygodzka, Julia Penkalska, Agata Niewadzisz, Dominika Buczek, Zuzanna Ślusarczyk i Anna Kucfir. Opiekunem zespołu jest nauczycielka Bożena Jasińska.

W tym samym dniu również w Mirowie odbyły się też finały Powiatowe Szkół Podstawowych w piłce ręcznej chłopców. Drużyna z PSP nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu zajęła III miejsce.

Oto wyniki poszczególnych spotkań:

PSP 1 – PSP Gąsawy Rządowe 12-2,

PSP 1 – PSP Wałsnów 7-2.

W półfinale  PSP 1 zmierzyła się z  PSP 2. Wynik spotkania to 4-6.

Mecz o III miejsce rozegrany został między  PSP 1 a  PSP Wałsnów i zakończył się wynikiem 6-3.

Najskuteczniejsi zawodnicy naszej drużyny to Kacper Koniarczyk – 14 bramek i Patryk Sen – 7 bramek.

Skład reprezentacji PSP nr 1 to: Kacper Koniarczyk, Patryk Sen, DAwid Adamczyk, Kacper Figarski, Dominik Sochacki, Jakub Pawlak, Miłosz Sajecki, Dawid Buczek, Jakub Tomczyk, Filip Tomczyk, Alan Kamiński, Dominik Gębski, Michał Mrozowski. Opiekun zespołu jest Andrzej Koniarczyk.

Info: PSP nr 1