2021-04-17

Imieniny: Feliksa i Aleksandry

Szachowy Comes Cup

by Marek Sokołowski on Marzec 23, 2014

W siedzibie szydłowieckiej spółki Comes, trwają zmagania szachistów, którzy wzięli udział a w I turnieju szachowym o puchar Spółki Comes Sokołowscy. Na turniej przybyło z zaproszonych klubów 32 szachistów z regionu kielecko-radomskiego.

Organizatorem turnieju jest firma Comes i Stowarzyszenie „Klub Szachowy Wieża”. Sędzia zawodów jest pan Łukasz Łukomski sędzia II klasy. Turniej rozgrywany jest w systemie szwajcarskim, w jednej grupie w 9 rundach.

W czasie otwarcia turnieju Wojciech Bednarczyk w imieniu organizatorów poinformował że najlepszy zawodnik otrzyma puchar, a także że są przygotowane wartościowe nagrody dla najlepszych zawodników i dla najlepszej reprezentacji klubowej. Dodał także że Turniej Comes Cup 2014 ,został zorganizowany w związku z 30-leciem firmy Comes i obchodzoną corocznie 19 marca, uroczystością świętego Józefa Oblubieńca NMP, patrona Spółki.

Prezes Marek Sokołowski, otwierając turniej życzył zawodnikom dobrej passy i satysfakcjonującej rywalizacji. Podkreślił że firma Comes, w ramach dbania o dobre relacje z lokalną społecznością, często podejmowała mecenat nad wydarzeniami kulturalnymi i sportowymi. Pierwszy raz, angażując się na rzecz rozwoju lokalnego, organizuje we własnym imieniu turniej szachowy. Wyraził przy tym nadzieję, że wpiszę się on na stałe w szachowy kalendarz imprez.   

Zakończenie turnieju przewidziano około godz. 16.30. O wynikach i przebiegu turnieju poinformujemy w kolejnym artykule.

St.S.