2022-07-07

Imieniny: Emila i Cyryla

System wczesnego ostrzegania w Powiecie Szydłowieckim

by Bartosz Kaluga on Wrzesień 7, 2016

W dniu 1 września 2016r. Powiat Szydłowiecki podpisał umowę o dofinansowanie projektu „Systemy wczesnego ostrzegania przed zjawiskami katastrofalnymi w Powiecie Szydłowieckim” na kwotę 300 000,00zł.

Umowę podpisał członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski z wicestarostą Romanem Woźniakiem.

System wczesnego ostrzegania przed zjawiskami katastrofalnymi w powiecie szydłowieckim obejmie zasięgiem wszystkie gminy powiatu: Szydłowiec, Chlewiska, Jastrząb, Mirów i Orońsko. W ramach projektu zakupione będzie 16 syren alarmowych szczelinowych wraz z urządzeniami towarzyszącymi, pulpity sterowania dla każdej gminy oraz centrala alarmowa do Starostwa Powiatowego w Szydłowcu. Dodatkowo system umożliwi powiadamianie i przesyłanie natychmiastowych informacji sms o zdarzeniach. Pozwoli to nie tylko na ograniczenie skutków katastrof, ale zminimalizuje również ryzyko kosztów wynikających z usunięcia lub naprawienia szkód.

Na terenie gmin uczestniczących w projekcie prowadzone będą działania edukacyjno-promocyjne. Dostępne będą ulotki, plakaty oraz broszury. Pojawią się także informacje w prasie lokalnej, na forach społecznościowych oraz w portalach informacyjnych regionu.

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Projekt realizowany będzie w 2017 roku. 

baner