2022-10-04

Imieniny: Sławomira i Elżbiety

Symbol Szydłowca w ruinie..

by Marek Sokołowski on Marzec 4, 2016

Budynek dworca PKP Szydłowiec

Od dłuższego czasu na łamach Portalu Szydłowieckiego, zajmujemy się losem dawnego dworca PKP w Szydłowcu. Gospodarzem obiektu jest Powiat Szydłowiecki. Prezentowane opinie, podyktowane były i są troską o los tego obiektu. Wynikają także ze zwykłego obywatelskiego niegodzenia się, na żenujący obraz miasta i powiatu szydłowieckiego, który widzą podróżujący na tej trasie pasażerowie pociągów. Do tej pory właściwie nie poznaliśmy żadnego stanowiska Powiatu, w tej sprawie. Najwyraźniej władz powiatowych ten temat nie interesuje. Nadal więc panuje bałagan na powiatowej działce. Ostatnio jednak coś w tej sprawie drgnęło, 12 lutego bowiem interpelację do Zarządu Powiatu, w tej sprawie złożył radny Sławomir Nojek.

Powiatowy radny zwraca się o informację, czy został wypracowany pomysł na zagospodarowanie budynku dawnego dworca PKP. Radny informuje Zarząd, że budynek ten będący własnością Powiatu Szydłowieckiego, od kilkunastu lat jest opustoszały, niepotrzebny, przez co zamienia się w ruinę. Radny Nojek na koniec konstatuje, z czym trudno się nie zgodzić że obiekt dawnego dworca „ Jest symbolem miasta Szydłowca i ważnym świadkiem historii, jednocześnie daje niekorzystne wyobrażenia o właścicielu i gospodarzu”.

Problem „Dworca PKP Szydłowiec” trafił dzięki interpelacji na biurko starosty szydłowieckiego i Zarząd  Powiatu będzie zmuszony udzielić na zapytanie odpowiedzi. Miejmy nadzieje, że nie będą to ogólne frazesy w stylu że dworca i budynku (w papierach) nie ma, bo jak każdy widzi jest i najwyższa pora aby władza powiatowa to dostrzegła, bowiem problemy skazywane na przeczekanie, mają to do siebie, że powracają z jeszcze z większą siłą i mogą powodować prawdziwe kłopoty.

Fakt, niewiele osób w Szydłowcu kojarzy skład Zarządu Powiatu, w czym niewątpliwie wielka zasługa jego przynajmniej medialnej  bezczynności, jednak starostę szydłowieckiego sprawującego swój wysoko opłacany urząd nieprzerwanie od 2006 roku, zna zdecydowanie więcej osób. Miejmy nadzieję, ze uwadze pana Starosty, tym razem nie umknie ten temat, tym bardziej, że bo do wyborów  coraz bliżej…