2021-04-14

Imieniny: Zofii i Jana

Sylwia Szymkiewicz z Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin „MUSHIN” mistrzynią Polski!

by Bartosz Kaluga on Czerwiec 4, 2013 · 6 komentarzy

W Moszczenicy k/Piotrkowa Trybunalskiego odbyły się Mistrzostwa Polski Oyama Karate, w których udział wzięło 400 zawodników z całej Polski, a w śród nich reprezentacja karateków z Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin MUSHIN w składzie : Sylwia Szymkiewicz, Sebastian Głuch, Krystian Rzeźnik i Mateusz Wietrak, pod opieką trenerską Sensei Roberta Wyciszkiewicza (3 Dan) i Sempai Mariusza Szymkiewicza (1 Dan).

Zawody otworzyła Wojewoda Łódzki Pani Jolanta Chełmińska oraz Prezes Zarządu Federacji OYAMA Karate Hanshi Jan Dyduch (8 Dan). Zacięte i stojące na wysokim poziomie technicznym pojedynki toczyły się na trzech matach równocześnie, budząc emocje licznie zgromadzonej publiczności.

Szydłowieccy zawodnicy po raz kolejny pokazali się z dobrej strony godnie reprezentując nasz region. Choć niestety nie wszystkim udało się dotrzeć do pozycji medalowych, to wszyscy mogą zaliczyć swój występ do udanych zasługując na słowa uznania

Złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski swej kategorii zdobyła wychowanka i zawodniczka Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin MUSHIN – Sylwia Szymkiewicz, uczennica Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu. Warto podkreślić, że Sylwia to również medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Oyama Karate w Tychach, w których wywalczyła brązowy medal.

Info i foto – MUSHIN