2022-10-03

Imieniny: Karola i Olgierda

Sylwestrowe tradycje, zwyczaje i pomysły na zabawę!

by Damian Ziółkowski on Grudzień 5, 2018

tradycje sylwestrowe

Sylwestrowe tradycje towarzyszą nam niezmiennie od wielu lat. Jakie są te najpopularniejsze?

Oprócz sylwestrowych tradycji i zwyczajów, przygotowaliśmy dla was również pomysły na zabawę! W Polsce zabawy z okazji wejścia w nowy rok zapoczątkowała szlachta, która urządzała huczne przyjęcia, podczas których wznoszono liczne toasty, strzelano z bicza a w późniejszych czasach z broni palnej, aby przegonić stary rok!

Sylwestrowe tradycje na świecie

To jedyna noc w roku obchodzona przez wszystkich na całym świecie. Portale podróżnicze i rozrywkowe pokazują najciekawsze tradycje z innych krajów. W Nowej Zelandii uderza się garnkami i patelniami z jak największym hałasem. W Argentynie o północy wszyscy stoją na lewej nodze, aby w Nowy Rok wejść prawą nogą. Brazylijczycy ubierają się na biało, a Duńczycy rozbijają talerze o drzwi sąsiadów. Hiszpanie z każdym wybiciem zegara o północy zjadają łącznie 12 sztuk winogron. Ekwadorczycy palą kukły symbolizujące stary rok. W Ameryce Łacińskiej wychodzi się przed dom z walizkami, aby zapewnić sobie rok pełen podróży.

Staropolskie Zwyczaje

Portal AgroFakt.pl podkreśla, że na polskich wsiach w Sylwestra nikt nie sprzątał, aby nie wymieść nadchodzącego szczęścia. W każdym gospodarstwie nie mogło zabraknąć płonącego ognia oraz świeżej wody. Miało to gwarantować pomyślność i bogactwo na przyszły rok.

Czas podsumowań i planów

Zakończenie roku skłania do refleksji. Niektórzy swoje problemy zapisują na czerwonych kartkach, a następnie palą, aby odeszły w niepamięć. Wiele osób chce zakończyć rozpoczęte sprawy. W Sylwestra i w Nowym Roku ważny jest pogodny nastrój i optymizm. Warto unikać kłótni i nieporozumień. W wielu polskich miastach dużą popularnością cieszą się maratony noworoczne i inne formy aktywnego spędzania czasu.

Najciekawsze pomysły na imprezę sylwestrową!

Domówka

Zapraszasz najlepszych przyjaciół i znajomych, wymyślasz parę scenariuszy zabaw i masz gotowy przepis na świetnego Sylwestra. Jeśli chcesz zabłysnąć, wymyśl inny temat zabawy niż w latach poprzednich, poszukaj inspiracji w Internecie.

O ile mieszkasz w bloku, skrzyknij sąsiadów i ok. 24.00 wspólnie głośno odliczajcie czas do północy, a następnie odpalcie szampana i złóżcie sobie życzenia!

Inna opcja to zaproszenie wszystkich na… RODOS. Zaciekawionym wyjaśniaj, że chodzi o Rodzinny Ogródek Działkowy Otoczony Siatką. Oczywiście zaplanuj jak się będziecie bawić.

Na basenie

Relaks, wodne masaże, trochę szaleństwa w rytm muzyki, a na koniec wodny toast na powitanie Nowego Roku! Niektóre obiekty termalne proponują dość oryginalne zabawy tematyczne jak np. „Sylwester bez gaci”.

Zabawa z nutką adrenaliny

Można spędzić Sylwestra w nietypowych miejscach, w ogóle nie kojarzących się z zabawą, jak: kopalnie, jaskinie, muzea, wycieczki na quadach. W każdym mieście znajdziesz moc takich propozycji.

Jeśli masz niedaleko siebie stadninę koni, zorientuj się czy nie organizują kuligów w noc sylwestrową, a może to będzie kulig z niespodzianką, jak napad zbójców?

Kowboje, kopalnia, zabawa w twierdzy lub innym specyficznym miejscu

Czemu nie? Prawie zawsze to opcje tańsze niż sylwestrowe bale w wykwintnych restauracjach, w doborowym, luźnym towarzystwie ze zorganizowaną przygodą jak np. zjazdy na linie, konkursy dojenia krów i ujeżdżania byka, pokazy sztucznych ogni, lampka szampana pod ziemią też zostanie w Waszej pamięci na długo. Tego rodzaju scenariusze realizowane są przez różne atrakcje turystyczne: miasteczka westernowe, kopalnie soli lub złota, twierdze i zamki.

W plenerze

W każdej większej mieścinie w noc sylwestrową organizowane są huczne zabawy na rynkach, terenach parkowych itp. Obowiązkowo z pięknym pokazem sztucznych ogni, a także lejącym się szampanem i dobrą muzyką. To wcale nie musi być obciach, wziąć udział w miejskiej zabawie, z pewnością poznasz ciekawych ludzi!

Nie daj się pognębić myślami, że niewielkie fundusze nie pozwolą Ci ciekawie spędzić Sylwestra i Nowy Rok. To magiczny czas, który z definicji nastawiony jest na zawieranie nowych znajomości i przyjaźni lub spędzenie go z ulubionymi przyjaciółmi. Wystarczy dobry humor, wyobraźnia i szampan o północy!

A może masa atrakcji w lokalu?

Wszystkie wyżej wymienione formy spędzenia imprezy sylwestrowej to pomysły, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających. Jednak co w momencie, kiedy chcemy nie zaprzątać swojej głowy przygotowaniami imprezy sylwestrowej? Chcielibyśmy zarezerwować swoje miejsce w lokalu i mieć wszystko z głowy, a 31 grudnia udać się na rewelacyjną imprezę.

Dlatego mamy dla Państwa rewelacyjną ofertę, która została przygotowana przez ludzi znających się na swojej robocie 🙂 Sylwester w Hotelu Oleńka to impreza, którą możemy Wam polecić. Gwarancja udanej zabawy! Oprócz standardowych udogodnień które oferują wszystkie inne lokale, organizatorzy imprezy Sylwestrowej w Hotelu Oleńka gwarantują: DARMOWY DOSTĘP DO FOTOBUDKI, Sesje zdjęciowe oraz wideo oraz konkursy z nagrodami!

Podczas tej imprezy nie będziesz grzał stołka! Gwarantowana świetna zabawa! Więcej na temat Sylwestra w Hotelu Oleńka przeczytacie tutaj: Sylwester w Szydłowcu NIE TYLKO dla młodzieży! Hotel Oleńka