2022-10-04

Imieniny: Sławomira i Elżbiety

Światowy Dzień Chorego

by Bartosz Kaluga on Luty 12, 2016

Jak co roku, przedstawiciele Powiatu Szydłowieckiego, włączyli się do obchodów Światowego Dnia Chorego. Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na jego życie – 13 maja 1992 roku.

Pisał: „Dzień Chorego ma pobudzać do działania wszystkich ludzi dobrej woli. Istotne pytania stawiane przez rzeczywistość cierpienia oraz wezwanie do niesienia ulgi choremu, zarówno fizycznej, jak  duchowej, nie są bowiem skierowane tylko do wierzących, ale do całej ludzkości, naznaczonej ograniczeniami swojej śmiertelnej natury. (…) Każdy człowiek doświadcza choroby i bólu: miłość do cierpiących jest znakiem i  miarą poziomu cywilizacji i rozwoju narodu.”

Święto obchodzone jest każdego roku 11 lutego.

W spotkaniu w Zakładzie Pielęgnacyjno – Opiekuńczym w Szydłowcu uczestniczyła Anita Gołosz, Przewodnicząca Rady Powiatu w Szydłowcu, Cezary Sierawski, Przewodniczący Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej i Rodziny Rady Powiatu w Szydłowcu, Joanna Strzelecka, Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu oraz pracownicy starostwa. Wręczając prezenty Przewodnicząca Rady Powiatu życzyła pacjentom ZPO przede wszystkim wytrwałości w codziennych zmaganiach z chorobą, a pracownikom dużo cierpliwości oraz zadowolenia z wykonywanej pracy.

Inga Pytka – Sobutka

Wydział Rozwoju i Promocji

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu