2022-10-04

Imieniny: Sławomira i Elżbiety

Sukcesy młodych szydłowieckich aktorów z SCK ZAMEK

by Bartosz Kaluga on Maj 4, 2015

Kwiecień   to czas kolejnych etapów  60 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego oraz 32 Małego Konkursu Recytatorskiego. 13 kwietnia w Kuźni Artystycznej w Radomiu obyły się eliminacje Małego Konkursu, w którym Lena Brzeźniak z Teatru Poezji i Muzyki  „U Radziwiłła” została laureatką i  zdobyła nagrodę,  natomiast Piotr Targowski z Grupy Teatralnej „ Zamczysko” otrzymał wyróżnienie.             

25 kwietnia w radomskim Klubie Środowisk Twórczych  „Łaźnia” miały miejsce eliminacje okręgowe   60.OKR. Spośród 50 uczestników wyłoniono laureatów, którzy otrzymali nagrody      i przeszli do kolejnego, tym razem wojewódzkiego etapu, który odbędzie się w dniach 16-17 maja w Żyrardowie. Wśród laureatów są młodzi recytatorzy  z Szydłowca .  W kategorii poezja śpiewana  nominację do kolejnych zmagań konkursowych otrzymała  Aleksandra Michalska, której akompaniowała Martyna Kaczmarczyk,  natomiast w  kategorii –  teatr jednego aktora przepustkę do Żyrardowa monodramem  „Lament paranoika” zapewnił sobie  Damian Ziółkowski. Cała trójka na co dzień swoje umiejętności doskonali  pod okiem Sławy Lorenc Hanusz w Teatrze Poezji i Muzyki „u Radziwiłła” . W kategorii :turniej recytatorski   laureatką  została Ewelina Biaduń z Grupy Teatralnej „Zamczysko” , która pracuje pod opieką Ireny Przybyłowskiej Hanusz.  Wyróżnienie w tej samej kategorii zdobyła  Olga Wojciechowska również z „Zamczyska”. W ramach tego wyróżnienia Olga otrzymała bezpłatną akredytację  na udział w Ogólnopolskim  Konkursie Recytatorskim im. Bolesława Leśmiana , który od lat odbywa się w Iłży.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy i trzymając kciuki życzymy powodzenia oraz połamania języków w dalszych potyczkach konkursowych.

Tekst: Sława Lorenc – Hanusz

fot. Wiesław Wismont