2021-04-19

Imieniny: Bernarda i Bazylego

Statystyki Odwiedzalności Nowego Serwisu Ziemi Szydłowieckiej – Czerwiec 2013

by on Lipiec 2, 2013

Za nami już drugi miesiąc działalności Portalu Szydłowieckiego, zatem najwyższy czas na kolejne wyniki oglądalności nowego serwisu ziemi szydłowieckiej. W miesiącu czerwiec odnotowaliśmy znaczny wzrost odwiedzin w porównaniu do pierwszego miesiąca jak i systematyczny wzrost ‘polubień’ naszego profilu facebook’owego.

Drugi miesiąc działalności Portalu Szydłowieckiego cechował się znacznym wzrostem odwiedzin portalu, czego najlepszym potwierdzeniem są zamieszczone poniżej wyniki:

Wyniki za okres 01.06-30.06.2013

  • Liczba osób, które odwiedziły tę witrynę: 3 284
  • Odwiedziny: 6 331
  • Unikalni Użytkownicy: 3 284
  • Odsłony: 15 646
  • Strony/odwiedziny: 2,47
  • Średni czas trwania odwiedzin: 00:02:54
  • Współczynnik odrzuceń: 55,93%
  • % nowych odwiedzin: 45,74%

Portal Szydłowiecki od początku swojej działalności odnotowuje wyraźny wzrost oglądalności. Cieszy zarówno systematyczny wzrost odwiedzin (6 331 w porównaniu z 4 785 w maju co stanowi wzrost o 32,31%) jak i duża liczba unikalnych użytkowników (3 284 w porównaniu z 2 291 w maju co stanowi wzrost o 43,34%) która powoli staje się naszymi stałymi czytelnikami. Budujący jest także liczba odsłon artykułów w minionym miesiącu (15 646 w porównaniu z 12 889 w maju co stanowi wzrost o 21,39%). Średni czas odwiedzin naszego serwisu to prawie 3 minuty, co pozwala wnioskować, że artykuły zamieszczane na portalu wzbudzają zainteresowanie naszych czytelników i poddawane są dogłębnej lekturze. Od początku naszej działalności staramy się zamieszczać nie tylko informacje od lokalnych stowarzyszeń i instytucji, ale również publikować własne, często opatrzone krytycznym komentarzem artykuły. W ciągu dwóch miesięcy na łamach Portalu opublikowanych zostało około 180 artykułów. Doczekaliśmy się również 110 komentarzy – co warto nadmienić – których administrator nie musiał usuwać ze względu na jakiekolwiek wulgaryzmy itp.

Według statystyk wygenerowanych przez GA, stronę Portalu odwiedzają nie tylko mieszkańcy logujący się do Internetu z naszego powiatu, ale osoby mieszkające w różnych zakątkach Polski oraz poza granicami kraju (Anglia, Stany Zjednoczone, Niemcy). Tym samym pokładamy nadzieję, że serwis ten stanie się medium informacyjnym dzięki któremu osoby powiązane z naszym regionem, będą mogły na bieżąco śledzić wydarzenia z terenu ziemi szydłowieckiej.

Wierzymy, że te bardzo pozytywne wyniki te dopiero początek dalszego, intensywnego wzrostu odwiedzin i rozwoju portalu szydłowieckiego, a wieść o serwisie internetowym rozniesie się wkrótce po całej ziemi szydłowieckiej. Zachęcamy również gorąco do komentowania artykułów na łamach portalu oraz na naszym profilu facebook’owym. Motywujemy także do przesyłania wszelkich informacji które waszym zdaniem wymagają interwencji, bądź są interesujące i warte podzielenie się z naszą całą społecznością lokalną.