2022-08-09

Imieniny: Bernarda i Sobiesława

Sprawca kradzieży zatrzymany

by Bartosz Kaluga on Kwiecień 15, 2016

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu zatrzymali podejrzanego o kradzieże akumulatorów służących do zasilania awaryjnego oświetlenia przy budowie drogi krajowej S7. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. 

Teraz za to przestępstwo grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu pracowali nad sprawą kradzieży akumulatorów, które zasilały awaryjne oświetlenie w rejonie budowanej drogi ekspresowej S-7.

Dzięki pracy operacyjnej kryminalni ustalili podejrzanego o kradzieże oraz uzyskali informację że przebywa on na terenie Krakowa. Ustalenia  kryminalnych potwierdziły się w pełni.  W poniedziałek , 11 kwietnia policjanci z Szydłowca zatrzymali w Krakowie 32-letniego mężczyznę. Jest to mieszkaniec województwa lubelskiego pracujący  jako kierowca samochodu ciężarowego. Jeżdżąc krajową 7 wiedział, gdzie prowadzone są prace budowlane.

W chwili zatrzymania przy mężczyźnie funkcjonariusze znaleźli pochodzący z kradzieży akumulator. 32-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Został mu przedstawiony zarzut kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przedstawionego zarzutu oraz 19 innych kradzieży akumulatorów, które następnie sprzedawał w punktach skupu złomu.

 sierż. Marlena Skórkiewicz