2022-05-16

Imieniny: Laury i Adolfa

Sprawca kradzieży drzewa zatrzymany

by Bartosz Kaluga on Styczeń 29, 2015

Ukradł kilkadziesiąt metrów sześciennych drzewa pochodzącego z wycinki pod budowę trasy  S-7 w Szydłowcu. Został zatrzymany przez szydłowieckich kryminalnych. Aktualnie zatrzymany mężczyzna jest w sprawie podejrzanym, bo  usłyszał zarzut za kradzież. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Sprawa miała swój początek  pod koniec listopada 2014 roku. Właściciel firmy wycinającej drzewa pod budowę szydłowieckiego odcinka trasy S-7 zgłosił kradzież kilkudziesięciu metrów drzewa sosnowego składowanego w rejonie ciepłowni miejskiej. Drzewo o wartości kilku tysiącu złotych niepostrzeżenie w środku dnia zniknęło z placu budowy. W tej sprawie przez kilka tygodni szydłowieccy kryminalni  wykonywali  intensywne czynności  wykrywacze, które  z początkiem tego roku zakończyły się sukcesem.

Sprawca kradzieży został zatrzymany, okazał się nim 52 letni mieszkaniec powiatu skarżyskiego. Mężczyzna ten wcześniej współpracował  z  poszkodowaną firmą. Aktualnie jest już podejrzanym, bo został mu przedstawiony zarzut za kradzież mienia o wartości kilku tysięcy złotych. Jak się później okazało wycięte drzewo ze składowiska wywiózł wynajętym samochodem ciężarowym   służącym do przewozu drzewa i sprzedał  je w tartaku. Teraz  za ten czyn grozi mu kara do 5 lat więzienia.

asp.szt. Dariusz Gawęda

Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu