2022-05-19

Imieniny: Bogny i Florentyny

Spotkanie z seniorami z okazji Dnia Babci i Dziadka

by Bartosz Kaluga on Styczeń 27, 2015

W minionym tygodniu z okazji dnia Babci i Dziadka szydłowieccy policjanci z po raz kolejny spotkali się z seniorami.  Piątkowe spotkanie w Świetlicy Spółdzielni Mieszkaniowej przebiegało w miłej atmosferze.

Seniorzy to często osoby samotne, schorowane, a także przez swoją  bezgraniczną ufność narażone w dużym stopniu na działania  ze strony przestępców. Padają ofiarami wypadków drogowych, oszustw, wyłudzeń oraz kradzieży. Dlatego też by zminimalizować liczbę tego typu zdarzeń policjanci  z Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji opowiadali  i ostrzegali o zagrożeniach dnia codziennego z jakimi mogą spotkać się osoby starsze, przebywając zarówno w domu jak i chodząc po ulicy. Policjanci z Wydziału Prewencji  mówili  o najbardziej powszechnych  metodach działania  oszustów czyli: „na wnuczka” , „na hydraulika”, :na gazownię”.  Informowali jak się zachować w przypadku jakichkolwiek podejrzeń ,że mogą zostać oszukani. Były wyświetlane  również prezentacje multimedialne i filmy edukacyjne.

Kolejna cześć spotkania była przygotowana przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Policjanci naszej drogówki przestrzegali o zagrożeniach na drodze związanych z zarówno z ruchem pieszych jak i cyklistów. Przypominali jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych w warunkach organicznej  widoczności i po zmroku.

W swoim wystąpieniu dotyczących bezpieczeństwa na drodze policjanci nawiązali do realizacji nowego  programu profilaktycznego realizowanego przez policję na całym Mazowszu o nazwie B&N czyli  B – jak bezpieczny, N –jak niechroniony, mającego  na celu zmniejszenie liczby wypadków drogowych z udziałem  pieszych i rowerzystów.

Na zakończenie spotkania  dla wszystkich  uczestników  zostały wręczone  elementy  odblaskowe.

asp.szt. Dariusz Gawęda

Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu