2022-08-09

Imieniny: Bernarda i Sobiesława

Spotkanie z policjantem w świetlicy wiejskiej w Sadku

by Bartosz Kaluga on Styczeń 22, 2015

W miniony wtorek w świetlicy wiejskiej w Sadku odbyło się spotkanie najmłodszych mieszkańców  i seniorów  z funkcjonariuszem Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu. Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci podczas zimowego odpoczynku oraz bezpieczeństwo osób starszych na wsi. W trakcie pogadanki z dziećmi policjant mówił o bezpieczeństwie najmłodszych w miejscu zamieszkania, na drogach, a także w miejscu wypoczynku.

Zostały również przytoczone zagrożenia jakie mogą wystąpić w czasie wolnym od zajęć szkolnych, a w szczególności niebezpieczeństwa związane z zabawą w okolicy zbiorników wodnych. Wszystkie  uwagi  o zagrożeniach wobec najmłodszych zostały  poparte  wyświetlonym filmem edukacyjnym.

Druga część spotkania to rozmowa z seniorami na temat lokalnego bezpieczeństwa i zagrożeniami jakimi mogą się spotkać osoby starsze. Prowadzący spotkanie funkcjonariusz mówił o przypadkach różnego rodzaju przestępstw, a w szczególności o oszustwie metodą na wnuczka oraz podpisywaniu różnego rodzaju niejasnych umów. Kolejnym ważnym elementem spotkania było przypomnienie o prawnym  obowiązku noszenia elementów odblaskowych przez pieszych po zmroku.

asp.szt.Dariusz Gawęda

Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu