2021-04-17

Imieniny: Feliksa i Aleksandry

Spotkanie z pisarką Katarzyną Enerlich w Wierzbicy

by pa pa on Lipiec 9, 2013

W Gminnym Ośrodku Kultury w Wierzbicy odbyło się zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną spotkanie z mrągowską pisarką – autorką książek takich jak chociażby: Prowincja pełna marzeń, Kwiat Diabelskiej Góry czy Prowincja pełna słońca Katarzyną Enerlich.  Spotkanie autorskie z Katarzyną Enerlich to pierwsze tego typu spotkanie w Wierzbicy zorganizowane z myślą o dorosłych miłośnikach książek. Do tej pory Wierzbica gościła autorów piszących dla młodszych czytelników.  

Na spotkanie z Katarzyną Enerlich przybyło ponad 40 osób. Wszyscy obecni na spotkaniu pojawili się, aby bliżej poznać Katarzynę Enerlich i jej twórczość. Wszyscy zgromadzeni z zaciekawieniem słuchali autorki, która opowiadała o swoim życiu, swoich powieściach i planach zawodowych. Zaproszony gość  odpowiadał także na zadawane przez publiczność pytania, które dotyczyły między innymi tego skąd czerpie inspiracje do pisania swoich książek i  z której swojej książki jest najbardziej dumna. Na spotkaniu panowała przyjazna atmosfera na twarzach czytelników widać było zadowolenie i zaciekawienie.

Katarzyna Enerlich urodziła się 15 lutego 1972 r. w Mrągowie jest polską pisarką. Studiowała w Olsztynie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim na Wydziale Humanistycznym, Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Pracowała jako dziennikarka, pracownik informacji turystycznej i promocji miasta oraz opiekunka osób starszych. Obecnie jest twórcą niezależnym. Należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

W wieku 12 lat zadebiutowała artykułem w czasopiśmie dla młodzieży „Płomyk” na temat rodzinnego Mrągowa, a następnie w „Świat Młodych” i „Na Przełaj”. Już jako uznana pisarka publikowała w prasie ogólnopolskiej „Cogito”, „VariArcie”, „Natura i Ty” oraz w „Bluszczu”. Pisarka posiada doświadczenie dziennikarskie. Pracowała i współpracowała z Polskim Radiem Olsztyn, Telewizją Polską, Gazetą Współczesną, Gazetą Olsztyńską, Dziennikiem Pojezierza.

Ma na swoim koncie wiele książek między innymi: Prowincja pełna marzeń, Prowincja pełna gwiazd.  Oplątani mazurami, Kiedyś przy błękitnym księżycu czy Czarodziejka jezior. Otrzymała także wiele nagród i wyróżnień.

Pierwsze spotkanie autorskie zorganizowane dla dorosłych czytelników z Gminy Wierzbica można z pewnością uznać za udane. Kolejne spotkanie autorskie planowane jest w październiku. Zapewne pasjonaci książek z niecierpliwością czekają na przyjazd kolejnej pisarki bądź pisarza.

J. Krogulec