2022-07-07

Imieniny: Emila i Cyryla

Spotkanie z Krzyżem i Ikoną Matki Bożej

by Marek Sokołowski on Kwiecień 9, 2015

Krzyż i Ikona Matki  Bożej Salus Populi Romani, które są znakami Światowych Dni Młodzieży, są dziś w Szydłowcu i w dekanacie szydłowieckim. Spotkanie młodzieży z tymi świętymi znakami rozpoczęło się o  w 9.30 w ZS im. Jana Pawła II. Następnym przystankiem było Liceum im Henryka Sienkiewicza na Zamkowej. Tutaj słowo do młodzieży skierował ks. prałat Albert Warso. Peregrynacja, obejmie jeszcze dziś Publiczne Gimnazjum nr 2 i ZS im. KOP w Szydłowcu.   

Głównym punktem spotkania ze znakami ŚDM, będzie droga krzyżowa, odprawiana na ulicach miasta. Rozpocznie się o 16 w kościele Narodzenia NMP w Szydłówku. Następnie ulicami Szydłowca uczestnicy przejdą na Rynek Wielki w Szydłowcu. Krzyż będą nieśli przedstawiciele młodzieży dekanatu szydłowieckiego oraz dekanatu wierzbickiego.

W Rynku Wielkim o godzinie 17.30 rozpocznie się Apel Młodych. W trakcie którego będą składane świadectwa, tańczone integracyjne tańce. Odbędzie się adoracja przy Krzyżu.

Koordynatorem szydłowieckich odwiedzin krzyża ŚDM jest ks. Adrian Jakubiak z parafii Narodzenia NMP w Szydłówku, pomaga mu ks. Norbert Skawiński z parafii św. Zygmunta w Szydłowcu

Znaki ŚDM  Ojciec Święty przekazał w Rzymie 13 kwietnia 2014 r., polskiej młodzieży i od tego czasu rozpoczęłą się peregrynacja Krzyża ŚDM i Ikony MB po polskich diecezjach oraz kilkunastu krajach Europy Wschodniej.
Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe spotkania młodych całego  świata, którzy razem ze swoimi katechetami,duszpasterzami, biskupami i  papieżem gromadzą się w jednym miejscu, by wyznać wiarę w Jezusa  Chrystusa. W 2015 roku miejscem takiego międzynarodowego spotkania będzie polskie miasta: Kraków i Wieliczka.