2019-04-22

Imieniny: Iwony i Dezyderego

Spotkanie z gimnazjalistami w „Koperniku”

by Marek Sokołowski on Kwiecień 2, 2014

Odpowiedzialność karna osób nieletnich za popełnione czyny karalne. Szkodliwość zdrowotna i społeczna wiosennego wypalania to tematy poganek szkolnych jakie wczoraj 1 kwietnia przeprowadzili policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii z Komendy Powiatowej Policji i Dyrektor Powiatowej Stacji Epidemiologicznej w Szydłowcu w publicznym Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika.

Tematem spotkania była odpowiedzialność osób nieletnich za czyny karalne w świetle obowiązującego prawa. Policjanci wyjaśnili gimnazjalistom pojęcia: osoby nieletniej, czynu karalnego, demoralizacji, oraz omówili konsekwencje prawne jakie czekają nieletniego za popełnienie czynu karalnego. Jako jeden z przykładów niewłaściwego zachowania był omawiany przypadek wiosennego wypalania traw oraz odpowiedzialności z tym związanej. W trakcie prowadzonej pogadanki z funkcjonariuszami uczniowie zostali zapoznani również ze sposobami radzenia sobie w trudnych sytuacjach w tym o uzyskaniu pomocy i porad na infolinii telefonu zaufania dzieci i młodzieży 116 111.

Drugą część spotkania z młodzieżą poprowadziła Pani Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Szydłowcu, przedstawiając dla uczniów prezentację multimedialną dotyczącą złego wpływu wypalania traw na zdrowie ludzkie i otaczając nas środowisko.

Podsumowaniem spotkania był wyemitowany film pt. „Zabójczy ogień” opracowany przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej. We wtorkowym spotkaniu z policjantami wzięło udział około 100 gimnazjalistów.

tekst asp. szt. Dariusz Gawęda

Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu