2019-04-26

Imieniny: Jana i Juliusza

Spotkanie z dziećmi w Janie III Sobieskim

by Bartosz Kaluga on Marzec 14, 2014

Słoneczna aura i ciepłe dni przedwiośnia to zachęta do intensywnych zabaw na wolnym powietrzu dla naszych pociech. Niejednokrotnie z wyciągnięte z garaży rowery, czasami bez wiedzy rodziców inne pojazdy np. kłady, skutery oraz ich beztroskie użytkowanie na drodze powodują  zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Idąc naprzeciw tym  zagrożeniom policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii  Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu spotkali się w czwartek(13.03.2014)z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1  im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu.

W formie pogadanki popartej wyświetlaniem filmów edukacyjnych policjanci przekazywali informację o zasadach bezpiecznego zachowania  podczas   spędzania czasu wolnego  po zajęciach szkolnych. Wśród omawianych tematów znalazły się między innymi : jak bezpiecznie użytkować rower ,w jaki sposób zachować się w przypadku ataku niebezpiecznego psa , czy też jak właściwie powiadomić służby ratunkowe o  zaistniałym niebezpiecznym zdarzeniu.

W drugim etapie pogadanki policjanci rozmawiali najmłodszymi dlaczego nie należy wypalać traw, jakie to niesie niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia ludzkiego. Informowali, że tego typu działanie jest niezgodne z prawem i grozi za to  wysoka  kara. Aby zmniejszyć popularność tego typu szkodliwego zjawiska jakim jest wiosenne wypalanie traw trzeba postawić na edukację  społeczeństwa również  tego najmłodszego.

asp.szt. Dariusz Gawęda