2022-05-16

Imieniny: Laury i Adolfa

Spotkanie w sprawie dopalaczy

by Bartosz Kaluga on Wrzesień 12, 2015

W dniu 10.09.2015 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Szydłowcu zorganizowano spotkanie, na które zaproszono przedstawicieli samorządów powiatu szydłowieckiego. Tematem spotkania było narastające zagrożenie dla życia i zdrowia młodych osób, związane z zażywaniem tzw. dopalaczy. Podsumowaniem było stwierdzenie, że profilaktykę dotyczącą dopalaczy wzmocni ściślejsza współpraca szkół z Policją i Inspekcją Sanitarną, szkolenia dla pedagogów i nauczycieli jak również warsztaty dla uczniów przy wsparciu samorządów.

W czwartek 10 września w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu policjanci zorganizowali spotkanie poprzedzające cykl spotkań dotyczących przeciwdziałaniu narkomanii.

Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali przedstawiciele Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego, Sanepidu oraz Urzędów Gmin powiatu szydłowieckiego. Tematem poruszanym podczas spotkania było narastające zagrożenie dla życia i zdrowia młodych osób, związane z zażywaniem tzw. dopalaczy. Uczestnicy spotkania omawiali zagrożenia wynikające z zażywania przez młode osoby substancji narkotycznych. Zwrócili również uwagę na potrzebę przeprowadzenia spotkań z rodzicami.

W związku z tym ustalono, że w szkołach będą też zorganizowane szkolenia dla rad pedagogicznych (z udziałem Policji i Inspekcji Sanitarnej) oraz spotkania z uczniami i rodzicami.  Podsumowaniem było stwierdzenie, że profilaktykę dotyczącą dopalaczy wzmocni ściślejsza współpraca szkół z Policją i Inspekcją Sanitarną, szkolenia dla pedagogów i nauczycieli jak również warsztaty dla uczniów przy wsparciu samorządów.

1 lipca 2015 r. weszła w życie zmiana Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz niektórych innych ustaw. Celem jest wprowadzenie lepszej kontroli instytucji państwowych nad rynkiem dopalaczy. Po jej wejściu w życie 114 substancji uzyskało status narkotyków, w związku z czym handel i ich posiadanie może być ścigane przez policję.

sierż. Marlena Skórkiewicz