2022-07-04

Imieniny: Marii i Stanisławy

Spotkanie policjantów z rodzicami uczniów

by Bartosz Kaluga on Wrzesień 16, 2015

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu przeprowadzili spotkania profilaktyczne z rodzicami uczniów Publicznej Szkoły w Budkach gm. Szydłowiec oraz Zespołu Szkół w Majdowie. Tematem spotkania były zagrożenia wynikające z zażywania środków odurzających w tym tzw. dopalaczy. Wizyta miała charakter prewencyjny mający na celu zwrócenie uwagi na problemy, na jakie mogą być narażone ich dzieci. W spotkaniach policjantów z rodzicami wzięli udział dyrektorzy szkół i grono pedagogiczne. Nie były to jednorazowe prelekcje. Policjanci w dalszym ciągu będą prowadzić takie spotkania na terenie naszego powiatu.

W poniedziałek 14.09.2015 r. policjanci z Zespołu ds. Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu wraz z przedstawicielami szydłowieckiego Sanepidu spotkali się z rodzicami uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Budkach gm. Szydłowiec. Tego samego dnia funkcjonariusze udali się do Zespołu Szkół w Majdowie, gdzie również spotkali się z rodzicami. Podczas tych spotkań policjanci omawiali zagrożenia jakie wynikają z zażywania narkotyków jak również dopalaczy, po które coraz częściej sięga młodzież, nie zdając sobie sprawy z tego, jakie zagrożenie niesie ich zażywanie. Na prezentacji multimedialnej przedstawili substancje, które są wykorzystywane do produkcji dopalaczy, warunki w jakich są wytwarzane, procedury postępowania oraz konsekwencje prawne z tym związane. Przybliżone zostały też zasady reagowania na podejrzenie posiadania lub zażywania przez uczniów środków odurzających. Funkcjonariusze poinformowali rodziców o odpowiedzialności karnej osób nieletnich i przypomnieli, że nieletni również mogą trafić przed oblicze sądu. Jednocześnie zachęcali rodziców, aby rozmawiali ze swoimi dziećmi na temat zagrożeń.

2-spotkanie z rodzicami 1

Spotkanie to miało przypomnieć, że w trosce o dobro dziecka ważna jest dobra współpraca pomiędzy rodzicami, nauczycielami, a także policją. Rodzice zostali też poinformowani, kiedy ich dziecko zacznie odpowiadać za swoje czyny jako osoba dorosła.

W spotkaniach policjantów z rodzicami wzięli udział dyrektorzy szkół i grono pedagogiczne. Nie były to jednorazowe prelekcje. Policjanci w dalszym ciągu będą prowadzić takie spotkania na terenie naszego powiatu.

sierż. Marlena Skórkiewicz