2022-10-03

Imieniny: Karola i Olgierda

Spotkanie Opłatkowe Krwiodawców

by Marek Sokołowski on Styczeń 22, 2015

W czwartek 16 stycznia w sali kinowej szydłowieckiego  Zamku odbyło się spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Honorowcych Dawców Krwi Ziemi Szydłowieckiej oraz osób zrzeszonych w Polskim Stowarzyszeniu Diabetyków – oddział Szydłowiec.

Zebranych serdecznie powitała skarbnik Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Ziemi Szydłowieckiej Grażyna Dobrzańska, która wprowadziła wszystkich w ideę spotkania oraz w kilku zdaniach podsumowała poprzedni rok, który okazał się rekordowy jeśli chodzi o ilość oddanej krwi. Podczas wszystkich zbiórek organizowanych w Gminie Szydłowiec w 2014 roku, zebrano 209 litrów krwi! Dla porównania w 2013 zebrano 124 litry krwi. Uroczystość uświetnił występ Chóru Miasta Szydłowca „GAUDIUM CANTI”.

Gośćmi honorowymi spotkania  byli : radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego Agnieszka Górska, burmistrz Miasta Artur Ludew , przewodnicząca Rady Powiatu Anita Gołosz, przewodniczący Rady Miejskiej  Marek Artur Koniarczyk, wójt gminy Jastrząb Andrzej Bracha , wójt gminy Chlewiska Waldemar Sowiński, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Marek Plewa, radni powiatowi: Barbara Majewska i Sławomir Nojek,  dyrektor Radomskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Józef Waniek, Katarzyna Żelewska-Bernat – kierownik Działu Sprawozdawczości, Promocji i Marketingu RCKiK wraz z przedstawicielami wydziału promocyjnego, doradca Burmistrza Szydłowca Michał Kwiatek oraz sponsorzy.

Dyrektor RCKiK w Radomiu Józef Waniek złożył serdeczne podziękowania za zaproszenie jak i za działalność prowadzoną przez  Stowarzyszenie , za gotowość do niesienia pomocy potrzebującym. Dyrektor złożył szczególne podziękowania na ręce  wiceprezesa Jerzego Gawora za koordynowanie akcjami poboru krwi i efektywne działania na rzecz honorowego dawstwa krwi.

Burmistrz Artur Ludew wraz  przewodniczącym Rady Miejskiej Markiem Koniarczykiem i wiceprzewodniczącym Markiem Plewą, wręczyli podziękowania honorowym krwiodawcom za bezinteresowność w ratowaniu życia i zdrowia drugiego człowieka oraz za propagowanie honorowego krwiodawstwa.

Zasłużeni krwiodawcy otrzymali także wiele ciepłych słów od radnej Sejmiku Mazowieckiego Agnieszki Górskiej i radnego Powiatu Sławomira Nojka.

Uroczystość była dobrym momentem na podziękowanie dla najaktywniejszych krwiodawców oraz działaczy promujących honorowe krwiodawstwo. Wyróżnieni otrzymali drobne upominki od sponsorów oraz pozytywne słowa wsparcia i szacunku dla ich działalności.

Po oficjalnej części  przyszedł czas na połamanie się opłatkiem i złożenie sobie życzeń.

W niedziele 25 stycznia odbędzie się kolejna zbiórka krwi. Akcja Poboru  odbywać się będzie na szydłowieckim Rynku w godz. 9:00-14:00.

Już dziś organizatorzy z całego serca zapraszają wszystkich chętnych.

Tekst i zdjęcia Agnieszka Gawor