2022-01-18

Imieniny: Konrada i Arnolda

Spotkanie Młodzieży i Zakończenie Ligi Ministrantów Trzech Dekanatów

by Bartosz Kaluga on Czerwiec 23, 2015

20 czerwca w parafii pw. świętego Jana Chrzciciela w Jastrzębiu odbyło się Spotkanie Młodzieży i Zakończenie Ligi Ministrantów Trzech Dekanatów. Spotkanie rozpoczęliśmy w jastrzębskim kościele zawiązaniem wspólnoty i Mszą Świętą w której kazanie wygłosił misjonarz ks. Maciej Będziński. Jednym z punktów dzisiejszego spotkania był koncert zespołu Prosto Z Mostu. Po czym wspólnie przemaszerowaliśmy na Stadion KS Jastrząb gdzie ministranci rozgrywali swoje mecze. Czas umilał nam zespół seminaryjny który zaszczyci nam swoją obecnością. Organizatorzy zadbali także o słodkości i ciepły posiłek.

W turnieju uczestniczyli zawodnicy w kategorii szkoła podstawowa i kategorii gimnazjum/starsi. Mecze rozgrywane były na dwóch boiskach. Turniej zakończyliśmy wręczeniem wszystkim drużynom pamiątkowych medali, dyplomów i piłek. W Kategorii szkoły podstawowej bezkonkurencyjni byli ministranci z Parafii Jastrząb I wygrywając wszystkie mecze w swojej kategorii wiekowej. Drugie miejsce zajęła pierwsza drużyna z Parafii Szydłówek zaś trzecie Szydłówek II.

Ponadto w Kategorii szkoła podstawowa udział brali ministranci z parafii: Jastrząb I, Jastrząb II, Szydłowiec, Wierzbica, Szydłówek I, Szydłówek II. Majdów, Pawłów, Gąsawy Rządowe.

Walka o zwycięstwo w drugiej grupie wiekowej toczyła się do ostatniego meczu. Najlepsi okazali się ministranci z Chlewisk którzy zgromadzili tyle samo punktów co ministranci z Jastrzębia ale wygrali bezpośredni mecz i to oni zostali Zwycięzcami turnieju. Drugie miejsce zajęli Ministranci z Jastrzębia zaś trzecie z parafii Szydłówek II. Udział wzięli także ministranci z innych parafii: Szydłowiec, Jastrząb, Chlewiska, Szydłówek I, Szydłówek II, Borkowice, Wysoka I, Wysoka II, Pawłów, Wierzbica.

Organizatorami byli ks. Adam Włodek parafia Jastrząb, ks Krzysztof Bochniak parafia Wierzbica, ks Adam Jakubiak parafia Szydłówek.