2019-04-25

Imieniny: Filipa i Pauliny

Spotkanie Bierzmowanych z Szydłowca

by pa pa on Kwiecień 28, 2013

Po raz pierwszy w diecezji radomskiej, odbył się w sobotę 27 kwietnia Dzień Bierzmowanych. Młodzi spotkali się w ośmiu sanktuariach: w Błotnicy, Czarnej, Kałkowie, Ostrej Bramie, Skrzyńsku, Studziannie, Paradyżu i w Wysokim Kole.
Młodzież z Szydłowca i dekanatu szydłowieckiego, z opiekunami ks. Krzysztofem Nowosielskim i katechetkami: Anną Wiśniewską i Marianną Skalską, uczestniczyła w spotkaniu w sanktuarium ostrobramskim w Skarżysku-Kamiennej.
Przybyła tam także młodzież z dekanatu iłżeckiego i wierzbickiego, razem około 500 młodych osób. Spotkanie rozpoczęło się przy dużym kościele. Młodzi następnie pieszo przeszli do Ostrej Bramy.
Tutaj nastąpiło odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i przyjęcie znaków sakramentalnych: wody i światła. Następnie bierzmowani adorowali Najświętszy Sakrament. Punktem kulminacyjnym była Msza Św.
Szydłowieckiej młodzieży udającej się na Dzień Bierzmowanych, przed odjazdem z Szydłowca, przez chwilę towarzyszyliśmy z aparatem fotograficznym. Młodzi cieszyli się z pielgrzymki i dopisywał im dobry nastrój.
W całej Diecezji, w spotkaniach bierzmowanych, uczestniczyło kilka tysięcy osób.