2022-05-22

Imieniny: Wandy i Zenona

Sposób na nudę w zwykłych grach

by Bartosz Kaluga on Kwiecień 19, 2016

Jeżeli nudzą Cię już gry oferujące podobne rozwiązania graficzne, w których jedyną nowością są kolejne stworzone przez programistów cyfrowe potwory, które trzeba wyeliminować, warto żebyś zainteresował się zupełnie innym rodzajem rozrywki. Gry online, w których może brać udział duża liczba graczy, są pod tym względem bezkonkurencyjne.

Czym są gry MMO

Gry online, z udziałem wielu graczy, zwykło się nazywać anglojęzycznym skrótem MMO (od massively multiplayer online game). W nazwie tej kryje się cała kwintesencja tego rodzaju zabawy. Przede wszystkim chodzi o to, że wiele postaci, które spotkasz podczas rozgrywki, to nie komputerowi NPC, oparci na zaprogramowanych zachowaniach, ale bohaterowie odgrywani przez żywych ludzi, a więc w pewnym sensie zupełnie nieprzewidywalni.

Świat internetowych gier MMO jest ogromny. Masz do wyboru dziesiątki tytułów które są aktualnie bardzo popularne wśród graczy i pewnie kilka setek starszych, którymi dziś interesuje się już nieco mniej osób. Jednak nawet tam, gdzie liczba graczy będzie ograniczona, rozgrywka z żywymi ludźmi zawsze będzie o wiele ciekawsza, niż powtarzalne zaprogramowane sekwencje, którymi posługują się postaci kierowane przez komputer.
W celu wypróbowania możliwości, jakie niesie ze sobą taka rozrywka, szczególnie polecamy gry przygodowe.

Dlaczego gry przygodowe?

Gry przygodowe mają to do siebie, że stawiają na opowiedzenie pewnej historii. W standardowych grach komputerowych odbywa się to często kosztem możliwości wyboru, jakie ma kreowany przez nas bohater. Sprawia to, że scenariusz staje się liniowy, co w dłuższej perspektywie grozi nudą.

Jednak gry przygodowe online to zupełnie inny sposób myślenia o komputerowej rozrywce. Przede wszystkim dlatego, że dopuszczając do systemu wielu graczy twórcy gry muszą się liczyć z interakcjami bohaterów, a co za tym idzie muszą pozostawić o wiele więcej możliwości manewru postaciom. Sprawia to, że rozgrywka staje się ciekawsza, ponieważ w zależności od rodzaju gry możemy tworzyć z innymi graczami drużyny, ale można też często grać przeciwko innym drużynom, co dodaje dodatkowego smaku rozgrywce.

Gry przygodowe online sprawiają, że rozrywka wchodzi na wyższy poziom, ponieważ tak naprawdę nie siedzimy już samotnie przed komputerem czy konsolą, a wchodzimy w świat takiej gry wraz z innymi ludźmi. W grach MMO ważnym elementem jest chat, w którym co prawda prowadzi się rozmowy głównie o grze, ale w praktyce można też poznać w ten sposób ludzi z całego świata, którzy mają podobne zainteresowania.

Artykuł został przygotowany przez portal z grami online Valhalla.pl. Na stronie www.valhalla.pl znajdziesz darmowe gry przygodowe na Twój komputer.