2022-09-30

Imieniny: Urbana i Augusta

Sportowe ferie 2016 w UKS Korona

by Marek Sokołowski on Luty 17, 2016

Zakończyły się sportowe ferie zorganizowane przez UKS Korona z siedzibą w PSP nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Szydłowcu. W pierwszym tygodniu ferii w ramach realizacji zadania publicznego – Sportowe Ferie2016, dzieci uczestniczyły w zróżnicowanych i atrakcyjnych zajęciach sportowo-rekreacyjnych.

Dla miłośników  zespołowych gier sportowych przeprowadzono  turnieje  piłki siatkowej i koszykówki. W obu dyscyplinach zagrało 39 uczestników. Po  sportowych zmaganiach na parkiecie, rywalizacja w kolejnym dniu  wolnym od zajęć, przebiegała w rytmie ping ponga. W mistrzostwach tenisa stołowego udział wzięło 14 osób. Środek tygodnia zdominowała jazda figurowa na lodowisku w pobliskim Skarżysku – Kamiennej.

W czwartym dniu ferii w sekcji szachowej zorganizowano turniej, w którym udział wzięło 9 uczniów. Uczestnicy zmagań sportowych otrzymali dyplomy i nagrody. Na zakończenie  feryjnego tygodnia, zorganizowano wyjazd dla 50 osób do Aquaparku  Neptun w Radomiu. Tu początkujący uczyli się podstaw pływania na płytkich basenach rekreacyjnych i korzystali z urządzeń dostosowanych do swych umiejętności, natomiast uczniowie umiejący już pływać, mogli skorzystać z zajęć na torze przeszkód  Wibit, który jest nie lada atrakcją łączącą jednoczenie elementy nurkowania, pływania, skakania, wspinania i ćwiczeń równoważnych. Liczba uczniów w różnym wieku,  którzy skorzystali z naszej oferty, pokazuje, że dzieci są „głodne ruchu” i chcą aktywnie spędzać wolny czas.

Zarząd UKS Korona dziękuje nauczycielom PSP Nr 1, którzy w wolnym czasie od zajęć szkolnych, czynnie włączyli się w realizację projektu, a także panu Marianowi Frąkowi za przeprowadzenie turnieju szachowego. Sportowe ferie 2016 – UKS Korona zrealizował dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta w Szydłowcu, za co serdecznie dziękujemy.

Info: Dorota Suligowska