2019-04-24

Imieniny: Urbana i Grzegorza

Spekatkl dla Świętego

by Marek Sokołowski on Kwiecień 11, 2014

Uczniowie szydłowieckiego ,,Sienkiewicza” pod opieką ks. Andrzeja Kani serdecznie zapraszają na spektakl teatralny pt. „Ecce Homo”. Spektakl jest inspirowany jednym z dramatów Karola Wojtyły pt. ,,Brat naszego Boga”. Dramat ten to poetyckie studium postaci Adama Chmielowskiego, późniejszego Świętego Brata Alberta. Fascynujący obraz duchowej wielkości powstańca 1863 roku i artysty, który stał się sługą ubogich. 

Dramat Karola Wojtyły „Brat naszego Boga” jest utworem o istnieniu dwóch powołań w jednym człowieku. Główny bohater Adam Chmielowski odczuwa powołanie do sztuki i do niesienia pomocy potrzebującym. Wywołuje to w nim niemal rozdarcie wewnętrzne. Ostateczną decyzję podejmuje oglądając swój obraz „Ecce homo”. Przedstawienie odbędzie się 22 kwietnia, tuż po Świętach Wielkanocnych, o godzinie 18.00 w świetlicy ZSO. im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu.
Spektakl ten jest przez społeczność szydłowieckiego liceum ” Sienkiewicza, dedykowany Janowi  Pawłowi  II na dzień uroczystości kanonizacji.

AK