2021-10-25

Imieniny: Konrada i Sylwestra

Spadkobiercy mistrza Yip Man i Bruce’a Lee gośćmi w SKKK MUSHIN

by Bartosz Kaluga on Grudzień 7, 2015

Trenerzy z SKKK MUSHIN – Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin MUSHIN zawsze byli i są otwarci na poznawanie i prezentowanie swoim trenującym innych styli i sztuk walki.  Gościli u nich zawodnicy boksu zawodowego – Michał Cieślak z trenerami, Kickboksingu z trenerem Pawłem Surdym na czele a także trener Ju-jitsu Senseí Michałem Sieczką.
Tym razem do SKKK MUSHIN zawitali przedstawiciele stylu Wing Tsun Kung -Fu z Radomia z trenerem sifu Marcinem Grzywaczem 3 stopień mistrzowski. Towarzyszyli mu dwaj uczniowie Zbyszek i Mirek . Wing Tsun jest jednym ze styli chińskiego Kung Fu .Styl powstał w klasztorze Shaolin na przełomie XVII i XVIII wieku w czasie walki z najeźdźcami mandżurskimi .
Podstawową cechą stylu jest prostota , logiczność zastosowanych technik przeciw silniejszemu przeciwnikowi , styl oparty na biomechanice ludzkiego ciała. W Polsce ćwiczony od roku 1978 .
Wymiana doświadczeń to coś co ubogaca naszą wiedzę . Dlatego nigdy nie należy zamykać się na poznawanie i nabywanie nowych umiejętności.